Satılık Tekneler

America’s Cup'ın kazananı Ainslie oldu..
03.03.2016 America’s Cup'ın kazananı Ainslie oldu..
Louis Vuitton America’s Cup World Series’in geçtiğimiz hafta Umman’da gerçekleşen yarış hafta sonunda, yelken tarihinin en başarılı Olimpik yelkencisi Ben Ainslie zafere ulaştı. Ainslie’nin eski dümencisi Jimmy Spithill, ORACLE TEAM USA ile Ainslie’e sadece iki puanla kaybetti. 

Louis-Vuitton-America’s-Cup-World-Series

Bu zafer ile geçtiğimiz yaz Portsmouth’dan beri kazanamayan Ainslie, yeniden birincilik kürsüsünün tadına varmış oldu. 

ORACLE TEAM USA ise, yarış hafta sonunu ikinci sırada tamamlayarak, Louis Vuitton America’s Cup World Series’de üst üste dördüncü podyum zaferini elde etmiş oldu. Spithill; ‘Bu sonuç ile önemli bir adım daha atmış olduk ancak, ileriye doğru devam etmemiz gerekiyor. Podyumda olmak güzel. Her yarış haftasında podyuma çıkabilen iki takımdan biriyiz, ama artık kazanmak istiyoruz.’ dedi. 

Louis-Vuitton-America’s-Cup-World-Series-2

Louis Vuitton America’s Cup World Series’in Umman ayağında, Emirates Team New Zealand üçüncü sırada yer aldı. Bu dereceyle ETNZ, genel klasmanda zirvedeki yerini korudu ancak, ORACLE TEAM USA aradaki puan farkını da azalttı. 

Louis-Vuitton-America’s-Cup-World-Series-3

Her şeye rağmen Louis Vuitton America’s Cup World Series’de liderlik son derece önemli. Mayıs 2017’de Bermuda’da gerçekleşecek olan Louis Vuitton America’s Cup Qualifiers’da (seçmeleri), bu serinin lideri bonus olarak iki puan, ikincisi ise bir puan alarak seriye başlayacak. Louis Vuitton America’s Cup World Series Umman sonuçları:

1. Land Rover BAR - 8, 10, 10, 18, 14, 16 - 76 puan
2. ORACLE TEAM USA - 9, 6, 9, 12, 20, 18 - 74 puan
3. Emirates Team New Zealand - 10, 7, 5, 20, 16, 12 - 70 puan
4. Groupama Team France - 5, 8, 7, 10, 18, 20 - 68 puan
5. SoftBank Team Japan - 6, 9, 6, 16, 10, 14 - 61 puan
6. Artemis Racing - 7, 5, 8, 14, 12, 10 - 56 puan

Louis Vuitton America’s Cup World Series genel klasmanı için TIKLAYINIZ


www.americascup.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder