Satılık Tekneler

America’s Cup’da Zafer Yeni Zelanda’nın!
28.06.2017 America’s Cup’da Zafer Yeni Zelanda’nın! Bermuda’da gerçekleşen 35. America’s Cup’da, son şampiyon ORACLE TEAM USA’in karşısına çıkan Emirates Team New Zealand, 4 yıl önce büyük bir hüsranla kaçırdığı zafere bu kez ulaşmayı başardı.

 35. America’s Cup

Peter Burling komutasında yarışan Yeni Zelandalılar, son yarışa da rakibine göre üstün bir görüntüyle start aldı. Finallerin başından beri çizdiği rekabetçi ve motive görüntüsünü devam ettiren Emirates Team New Zealand, startın ardından açtığı farkla üçüncü kapıyı ORACLE TEAM USA’in 26 saniye önünde döndü. 

 35. America’s Cup

Aradaki farkı git gide açmayı başaran Yeni Zelanda, dördüncü kapıda farkı 34 saniyeye çıkardı. Jimmy Spithill dümenciliğinde yarışan ORACLE TEAM USA, dördüncü kapıdan sonra farkı nispeten kapatmayı başarsa da bu performansını yeterince uzun sürdüremedi ve finiş hattını rakibinin 55 saniye gerisinde kesti.

 35. America’s Cup.  35. America’s Cup..

Bu sonuçla skoru 7-1’e getirerek 4 yıllık bir hevesi taçlandıran Emirates Team New Zealand, 36. America’s Cup’da ‘defender’ ünvanıyla mücadele edecek. Kupanın 166 yıllık tarihinde kupayı kazanan en genç dümenci olan 26 yaşındaki Peter Burling, büyük zaferi şu sözlerle tarif etti: ‘Bugün itibariyle adeta canımız çıktı ama sonunda zafere ulaştık. Benim için Bermuda’da bu muhteşem takımın bir parçası olmak ve kupayı tekrar eve götürebilmek, ömrümün geri kalan her gününde hatırlayacağım birşey.’ dedi. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.