Satılık Tekneler

America's Cup'da Oracle'dan Tarihi Geri Dönüş!
25.09.2013 America's Cup'da Oracle'dan Tarihi Geri Dönüş!

America's Cup'da Oracle'dan Tarihi Geri Dönüş!

9 puana ulaşanın kazanacağı 34. America's Cup'ta puanı 8-1'e getiren Emirates, Oracle'a karşı verdiği mücadelede üst üste yarış kaybetmeye devam ediyor. Dün itibariyle aslında skor tabelasında 10'a 8 öne geçen Oracle Team USA, silinen 2 puanı sebebiyle 8 puanda sayılıyor.

Skor tabelasında 8-1 geriye düşmesinin ardından tarihi bir çıkış yapmayı başaran Oracle Team USA, üst üste kazandığı yedi yarışla durumu 8-8'de eşitlemeyi başardı. Amerika basınında 'geri dönüş tamamlandı!' şeklinde yorumlanan Oracle'ın çıkışı, bugüne kadar yaşanmış en uzun süren America's Cup'ta daha önce hiç görülmemiş bir performans.

America's Cup'da Oracle'dan Tarihi Geri Dönüş!

Dün 17-19 knot rüzgarda ve son derece uygun rüzgar-akıntı koşullarında Oracle üst üste iki galibiyet aldı. Günün ilk yarışında startta Emirates'in altına geçmeyi başaran Oracle, rakibini sonuna kadar zorladı ve penaltı almasını sağladı. Emirates'in cezası sebebiyle rahat bir yarış geçirdikten sonra ikinci yarışı da Oracle 52 saniye farkla kazandı. Bu müthiş geri dönüşün ardından artık favori ilan edilen Oracle ile Emirates Team New Zealand'ın 'final' mücadelesi bugün TSİ 23.00'da verilecek uyarı işaretiyle başlayacak.

America's Cup'da Oracle'dan Tarihi Geri Dönüş!

www.americascup.com
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder