Satılık Tekneler

America’s Cup’da 3D Printig Teknolojisi
15.01.2016 America’s Cup’da 3D Printig Teknolojisi
Land Rover BAR, foiling katamaranının üretiminde üç boyutlu yazıcı teknolojisini kullanıyor. Efsanevi İngiliz yelkenci Sir Ben Ainslie, 2017’de gerçekleşecek olan America’s Cup için üretilen teknoloji hakkında şu yorumu yaptı; ‘Kupayı evimize geri getirme hedefinde bize yardımı dokunacak her türlü yeni teknolojiyi kullanacağız.’

Land Rover BAR

Renishaw mühendislik firması, sağladığı 3D printing ve geri bildirim kodlama destekleriyle, Land Rover BAR ekibinin teknoloji bölümünün bir parçası oldu. İngiltere endüstrisinde bir çok farklı alanda hizmet veren şirketin, dünya çapında 4 bin çalışanı ve 70 ofisi bulunuyor.

Renishaw’ın metal üretimindeki yüksek tecrübesi, katamaranın 3D printer ile üretilecek olan kritik parçalarının tasarım ve üretiminde faydası olacak. Pek tabii bu parçaların tasarım detayları takım tarafından gizli tutuluyor.

Renishaw’ın pazarlama müdürü Robin Weston; ‘İngiliz mühendislik şirketi olarak 3D printing ile metal parça üretiminde tecrübemiz ve ürün performansımızı kombine ediyoruz. Land Rover BAR’ın bu önemli kupayı
İngiltere’ye getirebilmesi için en üst seviyede desteğimizi veriyoruz.’ dedi. 

America’s Cup’da 3D Printig
 
America’s Cup, dünyanın en önde gelen tasarımcı ve üreticilerini bir araya getiriyor. Bu müthiş rekabette BAR, geçen yıl Formula 1’den Martin Whitmarsh’ı ekibin CEO’su yapmıştı. Ek olarak F1’in en önemli tasarımcılarından Adrian Newey ile de çalışmıştı.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.