Satılık Tekneler

America’s Cup heyecanı başlıyor!
23.07.2015 America’s Cup heyecanı başlıyor!
Portsmouth, İngiltere’de start alacak olan Louis Vuitton America’s Cup World Series, 25-26 Temmuz’da dört adet filo yarışı ile yelkenseverlerle buluşacak. 

America’s-Cup

35. America’s Cup’ın öncülü niteliğindeki Louis Vuitton America’s Cup World Series yarışlarında 5 takım, America’s Cup’ın son sahibine karşı mücadele verecek. Ekipler; 2017’deki 35. America’s Cup’ta kupanın son sahibinin karşısına çıkabilmek için, bu yarışlardan çok değerli puanlar çıkarmaya çalışacak.

Sir Ben Ainslie dümenciliğinde yarışacak olan, Ainslie’nin kendi takımı Land Rover BAR, yerel halkın izlemeyi heyecanla beklediği ekiplerin başında geliyor. Portsmouth’ta ev sahibi konumunda olan Land Rover BAR ekibinin, ilgi odağı olma konusunda başka bir rakibi daha var. İngiliz Iain Percy dümenciliğinde yarışacak olan İsveç bayraklı Artemis Racing, İngiliz yelkenseverlerin dümendeki vatandaşlarını destekleyeceği diğer ekip. 2013’te America’s Cup’ı kazanmaya hayli yaklaşan Team New Zealand, bu sene 49er şampiyonu Pete Burling dümenciliğinde, Louis Vuitton America’s Cup World Series’de mücadele ediyor olacak. Yine hayli yetenekli bir ekibe sahip olan çiçeği burnunda ekip Softbank Team Japan, efsane dümenci Dean Barker komutasında olacak. Groupama Team France ise, yarışlara Franck Cammas dümenciliğinde katılıyor.

America’s Cup Defender’ ünvanının sahibi, kupanın son kazananı Oracle Team USA için ise fazla söze gerek yok. 2 defa kupanın sahibi Jimmy Spithill, yine Amerikalı ekibin dümeninde yer alıyor.

America's-Cup-2

25, 26 Temmuz tarihlerinde yarışılacak olan Louis Vuitton America’s Cup World Series, her iki günde yerel saat ile 13.30-15.00 arasında gerçekleşecek.

AC45F isimli tek tip 45 feet katamaranlar ile mücadele edecek olan America’s Cup takımları bu yıl su üzerinde ‘uçacak’. 2013 America’s Cup’taki 45 feet katamaranların aynısı olan yeni AC45F’ler, foiling salmalar ve finler ile donatıldı. Bu sayede ‘foiling’ denilen bir yapıya bürünen katamaranlar, süratlendikçe sudan dışarı çıkacak ve su üzerinde uçarak izleyenleri büyüleyecek. 
 
www.americascup.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.