Satılık Tekneler

America's Cup Filmine, Türk Besteciden Müzik Bestesi
29.04.2013

33üncü America's Cup'ın hikayesini etraflıca ele alan 'The Wind Gods' adlı filmin fragmanı yayınlandı. İnsan yaratıcılığının sınırlarını, nefes kesen görüntüleri, aksiyonları, heyecanı, bitirici yeteneği, yaşam boyu kovalanan hayalleri ve yelkencilerle deniz arasındaki 'fırtınalı' romantizmi, muhteşem müzikler eşliğinde izleyicisine sunan The Wind Gods (rüzgar tanrıları) 33. America's Cup'ın hikayesini anlatıyor. Filmde, uluslararası alanda dünyanın en eski kupası sıfatını taşıyan America's Cup'ı, BMW Oracle Racing'in yedi yıl sonra Alinghi'nin elinden alıp, 'Amerika'ya geri getirme' mücadelesi özetleniyor. Bu mücadele, 21. yüzyıl teknolojilerinin ortaya çıkardığı en gelişmiş yelkenli olan USA-17'de, Oracle kurumundan Larry Ellison'ın organize ettiği 'elit' ekip ile, İsviçreli Alinghi ekibine karşı geçiyor. Start'tan finişe, yarışçıların kafa kafaya mücadeleleri, America's Cup tarihine harika göndermelerle birlikte sunuluyor. Herşeyin ötesinde The Wind Gods, yelkencilerin sınırlarını zorladığı maceraperest ruh ile denize, kadere ve tüm zorlayıcı unsurlara karşı verdiği mücadeleye bir 'takdir' niteliği taşıyor.

Peabody ödülü sahibi yönetmen Fritz Mitchell tarafından yönetilen, Skydance Productions tarafından yapılan filmin müzikleri ise, 2011 Uluslararası film müzik eleştirmenleri birliği ödülü sahibi, Türk besteci Pınar Toprak imzasını taşıyor.

34üncü America's Cup öncesinde yayınlanacak olan bu etkileyici yapıt, tüm yelken ve deniz tutkunlarının beğenisini kazanacağa benziyor.

America's Cup Filmine, Türk Besteciden Müzik Bestesi

film, müzik ve kaynak

http://www.pinartoprak.com
www.sailworld.com/ www.yatvitrini.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder