Satılık Tekneler

American Express Göcek Cup'ta Hedef St. Tropez
07.09.2013 American Express Göcek Cup'ta Hedef St. Tropez

American Express Sailing Regatta 2013 sezonunda Avrupa'ya götüreceği son kazananını arıyor. 7-8 Eylül tarihlerinde, Göcek'te gerçekleşecek bu büyük organizasyonun birincisi, ülkemizi Eylül sonunda St. Tropez, Fransa'da temsil edecek.

Göcek Yat Kulübü ve TAYK'ın ortak desteğiyle, ORG Sports organizasyonu olan yarışa D-Marin Göcek ev sahipliği yapacak. Toplam 4 farklı sınıfta 17 teknenin mücadelesinde IRC1'de büyük çekişme yaşanacağa benziyor. TEB Özel-Farr Away ile birlikte diğer Farr 40'lar Boreas ve Flying Box-Lemon Arkas'ın bulunduğu sınıfta, Melges 32 Uka Uka, MAT 12 Garanti Sailing ve First 44.7 ile Rus ekip yer alıyor. Yeşil flamayla yarışacak IRC2 sınıfında ise Tag Heuer-Goblin yarışın favorilerinden.

Cumartesi günü saat 11.00'de yapılması planlanan ilk şamandıra yarışı, orsa-pupa parkurda gerçekleşecek. Yarışın tamamlanmasının hemen ardından planlanan ikinci şamandıra yarışıda yine aynı parkurda yapılacak. Pazar günü ise Göcek Adası ve Katrancık Adası arasında corafi rotalı yarış ile regatta sona erecek. Ödül töreni pazar günü saat 18.30'da D-Marin Göcek'te gerçekleşecek. Tahminler her iki günde havanın oldukça hafif olacağı yönünde.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder