Satılık Tekneler

Amels'in İlk Hibrit Yatı :Amels 188
02.03.2017 Amels'in İlk Hibrit Yatı :Amels 188

Yat üreticisi Amels, ilk hibrit yatını teknik olarak denize indirdi. Polonya’nın Gdynia kentindeki Damen tersanesinde, ilk Amels 188 model yatın 25 Şubat 2017 Cumartesi günü teknik olarak denize indirildiğini, Polonyalı denizcilik haber sitesi PortalMorski duyurdu.

Amels 188

YN18801 proje adıyla bilinen 57,7 metre uzunluğundaki yat, Hollandalı tersanenin üreteceği ilk hibrit yat olacak. YN18801 yat projesinin tüm dış tasarımını ve mühendislik projelerini Tim Heywood üstlenirken, projenin iç dekorundan Reymond Langton sorumlu oluyor.

Amels 188.

Melez güç üniteleri ile donatılmış olan yat; arka bölümünde geniş bir yüzme platformu, spor salonu, sauna, Türk hamamı ve helikopter iniş - kalkış platformu gibi özelliklere sahip olacak. Yatta 12 konuk ağırlanacak ve 12 mürettebat görev yapacak.

Amels 188..

Performans açısından incelediğimizde ise, yatta iki adet 12V MTU 4000 M53 dizel motor yer alacak ve maksimum 15,5 knot hıza erişebilecek. 13 knot seyir hızında 4.500 deniz mili menzile ulaşabilecek. Hibrit sistemli yatın enerji depolama pilleri, maksimum 84 kW gücünde olacak. Motorlar, karbon salınımını azaltmayı amaçlayan “IMO Tier III” standartlarını tam anlamıyla sağlayacak.

Amels 188...

Özellikle NOX ile nitrojen ve su yapılandıracak. YN18801 projesindeki yat tamamlandığında, sahip olacağı HUG mühendisliği ile geliştirilen katalitik, sessiz egzoz sistemi ile birlikte DPF sistemi bir arada işletme maliyetlerini azaltacak ve çevre kirliliğini ortadan kaldıracaktır. Kayman Adaları bayrağını taşıyacak olan yat, şimdilerde Amels tersanesinin Hollanda Vlissingen kentindeki tesislerine doğru ilerlemeye devam ediyor.

Amels 188,

Hollandalı Amels tersanesi, en son 83 metre uzunluğundaki Here Comes The Sun isimli, bugüne kadar ürettiği en büyük yat ile gündeme gelmişti.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder