Satılık Tekneler

Amels Tersanesinin En Büyüğü ''Here comes the Sun''
11.07.2016 Amels Tersanesinin En Büyüğü ''Here comes the Sun''
Hollandalı Amels tersanesi, bugüne kadar ürettiği en büyük süperyatı denize indirdi. Hollanda, Vlissingen kentindeki tesislerinde tamamlanan, 83 metre uzunluğundaki süperyat “Here comes the Sun” geçtiğimiz gün denize indirildi. 2.827 GT ağırlığındaki yat, bugüne kadar Amels tersanesinde üretilen en büyük yat olarak kayıtlara girdi.

Here comes the Sun

Markanın kendine özgün her zaman geçerli özellikleri ve canlı, dinamik dokunuşlarında ünlü tasarımcı Tim Heywood imzası bulunuyor. Süperyatın iç mekanlarının dekorasyonunu şekillendirmek için ise, Winch Design tercih edilmiş. Geçtiğimiz gün denize indirilen süperyatın 2016 yılı tamamlanmadan sahibine teslim edileceği tahmin ediliyor.

Here comes the Sun” süperyatının üretim sürecinde yat sahibini temsil eden proje yöneticisi Yavor Nenov, süperyatın denize indirilme töreninde; “Yeni süperyatın muhteşem olacağını biliyordum. Çok etkileyici bir süperyat oldu. Yeni yat tersanenin prestijini arttırıcı bir çalışma oldu. Bu başarının elde edilmesi için onun gerçekleşmesinde yüzlerce çalışanın emeği var.” dedi.

Here comes the Sun2

Amels tersanesinin Genel Müdürü Rob Luijendijk ise, denize indirilme töreninde yaptığı konuşmada; “Tersanemizin Amels Limited Editions serisinin en büyük yatlarından birisi olarak üretilen “Here comes the Sun” yat sahibine harika bir deneyim sunacak. Bu yata sahip olacak şanslı kişilere arzuları doğrultusunda, yatı kendi istedikleri gibi şekillendirme esnekliği vererek, iyi başlangıç yapmaları olanağı veriyoruz. Bu esneklik bizim tersane olarak üstün kalitemiz ve sorunsuz üretim uzmanlığımızın en büyük kanıtı olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Here comes the Sun3

Limited Editions boyutunda süperyat üreten diğer üreticilerin, herhangi bir yatın tamamıyla kişiselleştirilmesi konusunu kabul etmeleri alışılmadık bir yaklaşım. Ancak, Amels tersanesi son on yıl içinde yaklaşık 30 adet, tamamen arzuya göre şekillendirilmiş Limited Editions süperyat teslim etme başarısı gösterdi. Amels tersanesinin konseptinde yat satın almak isteyen müşteri öncelikle mühendislik açısından bir platform tercihinde bulunuyor. Daha sonra ise bileşenler ve performans parametreleri belirleniyor. “Here comes the Sun” süperyatının Amels tarafından yapılan açıklamalara göre, 17 knot maksimum hızı olacak ve 5.500 deniz mili menzili bulunucak.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder