Satılık Tekneler

Alvimedica’nın teknesi Ingiltere'de suya indi
12.04.2014 Alvimedica’nın teknesi Ingiltere'de suya indi

Volvo Ocean Race tarihinde ilk defa bir Türk markasının ismini temsil edecek olan Team Alvimedica, yeni Volvo Ocean 65 teknesini suya indirdi. Southampton, İngiltere’de düzenlenen suya inme törenine Alvimedica firmasının CEO’su Cem Bozkurt da katıldı. Ekip seçmeleri ve ağır antrenman programı dahil olmak üzere geçecek hazırlık süreci 6 ay boyunca devam edecek. Heyecanla beklenen büyük yarışın startı Ekim’de.

Alvimedica’nın teknesi Ingiltere'de suya indi

Dünyanın en zorlu açık deniz yarışı olan Volvo Ocean Race’e girecek olan iki genç Amerikalı Mark Towill ve Charlie Enright ile birlikte yarış ekibinin CEO’su Knut Frostad suya inen teknenin güvertesinde yerlerini aldı. Frostad teknenin suya inmesini çok gurur verici bir olay olarak nitelendirdi. ‘Mark ve Charlie bana gençlik yıllarımı hatırlatıyor. Kesinlikle korkuları yok ve bu yarışta mücadele etmek için açlar. Bu seviyeye gelene kadar birçok engeli aştılar. Yapmak istediklerini gerçekleştirmek adına ideal sponsoruda buldular ancak işin asıl zor kısmı şimdi başlıyor.’dedi.

Towill ve Enright’ın programları bu günden itibaren tamamen dolu. Sekiz kişilik yarış ekibi ve bir basın mensubundan oluşacak ekip seçildikten sonra zorlu antrenman programı start alacak. Antrenman programının önemli bir bölümü ise seneye Mayıs ayında Volvo Ocean Race’e ev sahipliği yapacak olan Newport, Rhode Island’a bir Atlantik geçişi olacak.

www.volvooceanrace.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder