Satılık Tekneler

Alvimedica Volvo Ocean Race’e iyi başladı
05.10.2014 Alvimedica Volvo Ocean Race’e iyi başladı Bravo Team Alvimedica! 

Volvo Ocean Race’e ilk kez katılan Türk Takımı tecrübeli rakiplerini ardında bırakmayı başardı. Güler yüzlü Charlie Enright'ın liderliğindeki genç Alvimedica ekibi Cumartesi günü yapılan Volvo Ocean Race 2014-15 açılış yarışını zaferle tamamladı.

Alvimedica TeAm- VOR

Daha gidilecek çok yol var ancak Alicante liman içi yarış açık denizlerde yapılacak olan zorlu yarışta hesaba katılmayacak olsa bile, toplamda eşitlik durumunda eşitlikte öne geçmek çok önemli etkisi olacak. Gelecek yarışlar için umut veren sonucu Türk / Amerikan ekibi Alicante limanında açık ve güneşli bir havada binlerce seyirci önünde 14 knot rüzgarda ilk yarış zaferle kapattı.

Charlie Enright yarış sonrasında etkileyici şekilde konuştu. “Elde edilen başarıya şaşırdım mı? Çok fazla şaşırmadım. Bizim için güzel bir pratik oldu, ekip ile uzun süredir manevralar üzerinde çalışıyorduk ve kazanmaktan mutluyuz" dedi. Büyük bir kupa henüz önemli bir şey yapmadık ama elde edilen sonuç gelecek için güven verici, bize aynı başarıyı tekrar yapabiliriz duygusunu veriyor.” 

VOR_ Alvemedica

Kalp sağlığına yönelik cihazlar üreten Alvimedica CEO Cem Bozkurt’un VOR katılımı için büyük hırsı ve azmi ile sayısız Türk sponsorun kapısını çalarak destek istemesine karşın, Cem Bozkurt içindeki inancın ve potansiyele güvenin ilk karşılığını Portekiz’de elde etmenin huzurunu yaşıyordu. Cumartesi günü pek çok kimse için sürpriz olan sonuç onun yüzünde inanç ve güven olarak yansıyordu.

2011 Alicante liman içi yarışının galibi Abu Dhabi Ocean Racing ekibi aynı başarıyı elde edemedi, Team Alvimedica’nın sadece 5 saniye ardında 14 knot rüzgarda yapılan yarışta ikinci olurken, üçüncü olan İspanyol MAPFRE ekibine 25 saniye fark yaptı.

team alvimedica

VOR birinci ayağı olan Alicante - Cape Town etabı gelecek Cumartesi günü başlayacak. Yelkenliler 38.739 deniz mili uzunluğundaki zorlu yolu geçerek 27 Haziran 2015 günü İsveç’in Gothenburg kentinde son bulacak. 

Alicante Limaniçi Yarış Sonuçları :

1. Team Alvimedica (Türk/ABD) 14:52:02 - 1pt
2. Abu Dhabi Ocean Racing (BAE) 14:52:07 - 2pts
3. MAPFRE (İspanya) 14:52:27 - 3pts
4. Team Brunel (Hollanda) 14:52:48 - 4pts
5. Dongfeng Race Team (Çin) 14:53:14 - 5pts
6. Team SCA (İsveç) 14:53:51  - 6pts
7. Team Vestas Wind (Danimarka) 14:55:24 - 7pts


www.volvooceanrace.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.