Satılık Tekneler

“Alvimedica Cup’ışalım mı?” yelken yarışları tamamlandı
15.09.2014 “Alvimedica Cup’ışalım mı?” yelken yarışları tamamlandı

Yelken Dünyasının Kalbi Haftasonunda “Alvimedica Cup’ışalım mı?” Yarışında Attı...

Alvimedica Cup’ışalım mı?” iki günlük heyecan dolu yarışın ardından tamamlandı. Hafta sonu, Cumartesi günü Boğaz’da, Pazar günü Caddebostan parkurunda yapılan yarışlara katılan 51 takım, yelkenlere fora keyfi yaşatan rüzgarın etkisiyle ‘cup’ışmanın tadını çıkardı. “Alvimedica ‘Cup’ışalım mı?” yelken dünyasının kalbi İstanbul’da attı.


13 Eylül Cumartesi günü İstanbul Boğaz’ı parkurunu tamamlayan 51 tekne, Pazar günü 12:50’de hakem komitesinin başlama düdüğüyle ve 12-16 knot arasındaki iyi bir rüzgârla start aldı. Takımlar, keyifli esen rüzgâr sayesinde yelken sporunun tüm güzelliklerini bu iki yarışta tattı ve ‘cup’ışmanın keyfine vardı. Centilmenlerin sporu olarak bilinen yelkenciliğin birbirinden güzel karelerinin yansıdığı organizasyonda, ekipler kıyasıya yarıştı.

İki gün boyunca yapılan toplam üç yarışta kazananlar, Fenerbahçe-1 Garanti Sailing, Güneş Sigorta Falcon ve Abank Cenoa oldu. Takımlar yaklaşık 50 bin TL tutarındaki hediyelerini ve Alvimedica tarafından özel tasarımla üretilen kupalarını 18 Eylül akşamı yapılacak törenle alacak.Alvimedica’nın hem sponsoru hem de yarışçısı olduğu “Cup’ışalım mı?” yelken yarışları 13 Eylül Cumartesi Boğaz parkuruyla başladı. Dolmabahçe önünden start alan yarışta, ‘first finish’ veren takım da Alvimedica Sailing Team oldu.

Türkiye’nin girişimsel kardiyoloji alanındaki tek dünya markası Alvimedica sponsorluğunda, Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü (TAYK) ve Naviga işbirliğiyle gerçekleştirilen “Alvimedica Cup’ışalım mı?” dün Caddebostan parkurunda yapılan iki şamandıra yarışıyla sona erdi.


Alvimedica VOR’da Türkiye’yi temsil edecek!

Bu sene 11. kez düzenlenen yarışın sponsoru, dünyanın en önemli spor etkinliklerinden biri olan Volvo Ocean Race’e de katılan yüzde 100 Türk şirketi Alvimedica oldu. Dünya çapında 1.5 milyar kişinin takip ettiği heyecan dolu spor mücadelesi Volvo Ocean Race’te Türk bayrağını dalgalandıracak olan Alvimedica, Türkiye’de de ‘Cup’ışalım mı? Yelken Yarışı’na sponsor olarak üç tarafı denizle kaplı ülkemizde yelken sporunun gelişimine destek olmayı hedefledi.


Yelkeni hedef spor olarak belirlediklerini belirten Alvimedica CEO’su Cem Bozkurt, “2 yıl önce bu sporun şirket ilke ve özelliklerimiz ile örtüştüğünü düşünerek bu kararı almıştık. Önce kendi takımımızla Türkiye’de mücadele etmeye başladık. Çalışanlarımızla kurduğumuz yelken takımımız genç yaşına rağmen yarışlarda gözle görülür başarılar elde etti. Sonra yelkenin en yüksek liginde yer almaya, 1,5 milyar kişinin takip ettiği bu zorlu yarış ile Alvimedica’yı dünya çapında daha geniş kitlelere tanıtmaya karar verdik ve Volvo Ocean Race’e katıldık. Şimdi de bu güzel sporun, dört bir yanı denizlerle çevrili ülkemizde hak ettiği yere gelmesi ve gençlerimizi bu spora özendirmek için Cup’ışalım mı? yelken yarışını düzenliyoruz” dedi.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder