Satılık Tekneler

Alpha Centauri’den Yeni Servis Teknesi
02.11.2016 Alpha Centauri’den Yeni Servis Teknesi İngiliz Alpha Centauri, ilk hidroplane süperyat tender teknesinin konseptini tanıttı. İngiltere’de yepyeni bir konsept ile çalışmalarını sürdüren marka Alpha Centauri, ilk prototip model lüks tender hizmet teknesinde, su yüzeyinde yüksek hızlı giden yarış teknelerinden ilham aldı.

Alpha Centauri

8,3 metre uzunluğundaki speedster, denizlerin Lamborghini Miura’sı olacak şekilde tasarlanmış. İster bir süperyat oyuncağı, isterseniz bir hızlı bir tender servis teknesi olarak hizmet verebilecek. Sadece 4 konuk için hizmet verecek olan servis teknesine, bir savaş uçağına biner gibi yukarı açılan üst kapaktan binilecek.

Teknenin güvertesindeki lüks unsurlar minimumda tutulmuş. 4 adet deri kaplı yanlardan çevreleyen yarış tipi koltuk, Raymarine navigasyon sistemi, parlak kırmızı detaylar, ikiz subwoofer özellikli Rockford-Fosgate ses sistemi bulunuyor.

Alpha Centauri-2

Alpha Centauri’den Chris Phillips’e göre, İngiliz şirketin süper hızlı hizmet teknesi tasarım fikrinin ardında iflah olmaz düşünceler bulunuyor; “Pratik, yakıt müsrifi ve ürkütücü”.. Her şeye rağmen, tender servis teknelerinde hidroplane teknolojisinin bir gün yaygın olarak, orta sınıf lüks otomobiller gibi yaygınlaşacağını umuyorlar.

Çelik kafes ve hafif kompozit süt yapılı yüksek hızlı hidroplane servis teknesi için, Alpha Centauri ağırlığının sadece 1,650 kg. olacağını açıklıyor.

Yüksek hızlı teknede marinize edilmiş 750 HP 9.5-litre Chevrolet V8 motor kullanılacak ve motor iki aşamalı Scott jet çıkışı ile eşlenecek. Sonucunda da minimum 60 knot sürate ulaşarak, Alpha Centauri’yi dünyanın en hızlı süperyat tender teknesi üreticileri arasına taşıyacak.

Alpha Centauri-3

Herhangi bir nedenle bu hız ve güç sizin için yeterli olmaz ise, Alpha Centauri süper şarjlı modeli ile 1.000 HP çıkış verecek bir başka modeli de seçenek olarak sunuyor. İsteğe bağlı ise, gövde için pek çok farklı renk seçeneği arasından Batman görünümlü prototip modeli düzenleme alternatifi bulunuyor.

Alpha Centauri, süper hızlı servis teknesinin ilk prototipini bu yıl Eylül ayında İngiltere ve dünyanın önemli yat fuarlarından Southampton Boat Show’da sergiledi.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.