Satılık Tekneler

Alinghi'nin Brezilya Galibiyeti Şampiyonluğa Yetmedi
18.11.2013 Alinghi'nin Brezilya Galibiyeti Şampiyonluğa Yetmedi

Alinghi'nin Brezilya Galibiyeti Şampiyonluğa Yetmedi

Florianapolis, Brezilya'da Land Rover sponsorluğunda tamamlanan 2013 Extreme Sailing Series'in sekizinci ve son yarışında Alinghi galip geldi. 2013 sezonu şampiyonluğu için kapışan The Wave, Muscat ve Alinghi ikilisinden The Wave, adeta son dakika aldığı galibiyetle sezonun şampiyonu oldu.

Extreme 40'ların mücadelesinde şimdiye kadar en başa baş geçen şampiyonluk mücadelesi, son gün esen 10 knot rüzgar ve güneşli havada nefesleri kesti. Binlerce sporseverin canlı izlediği sekizinci ayak yarışları, The Wave, Muscat ve Alinghi arasında adeta bir match race havasında geçti. Extreme Sailing Series'in 7 yıllık tarihinde ilk kez sezonu eşit puanda kapatan iki ekip arasında daha fazla organizasyon birinciliği olan The Wave, Muscat, 2013 sezonunun şampiyonu oldu.

 

Birbirlerini sonuna kadar kollayan ve minimuma yakın hata yapan iki ekip Brezilya ayağını sadece dört puan farkla bitirdi. Brezilya ayağını birinci bitirmesi sezon şampiyonluğuna yetmeyen İsviçreli ekip bu sonuçla tüm ayakları podyumda bitiren tek ekip oldu.

The Wave, Muscat adına konuşan McMillan, 'Bu işin sonunun bu şekilde biteceğini önceden tahmin etmiştim. Alinghi'yi yıl boyunca bir türlü aşağı çekemedik, asla yanlış bir adım atmadılar. Şampiyonluğuda sonuna kadar zorlayacaklarından emindik ve özellikle son günlerde öylede oldu.' dedi.

Extreme Sailing Series'de bu sezon yedi farklı ülkede, 190 yarışın tamamlanmasıyla sona erdi. 3 ayrı kıtayı ziyaret eden 7 katamaranlı filoda sezon süresince iki farklı ayak galibi oldu. 14 farklı milletten yelkencinin yer aldığı organizasyonları YouTube'dan 1 milyonun üzerinde kişi seyretti.


Extreme Sailing Series 2013 genel klasmanı:

Position / Team / Points?

1st The Wave, Muscat (OMA) 74 points.?

2nd Alinghi (SUI) 74 points.?

3rd Red Bull Sailing Team (AUT) 61 points.?

4th SAP Extreme Sailing Team (DEN) 51 points.?

5th Realteam (SUI) 49 points.?

6th GAC Pindar (NZL) 42 points.?

7th Team X Invitational 34 points.?

8th Team Korea (KOR) 16 points.

8. Ayak, Florianapolis, Brezilya sonuçları:

Position / Team / Points?

1st Alinghi (SUI) Morgan Larson, Stuart Pollard, Pierre-Yves Jorand, Nils Frei, Yves Detrey 219 points.?

2nd The Wave, Muscat (OMA) Leigh McMillan, Ed Smyth, Pete Greenhalgh, Musab Al Hadi, Hashim Al Rashdi 215 points.?

3rd Red Bull Sailing Team (AUT) Roman Hagara, Hans-Peter Steinacher, Matthew Adams, Simon Cooke, Kinley Fowler 208 points.?

4th ChinaSpirit (CHN) Phil Robertson, Garth Ellingham, Brad Hooker, Louis Viat, Nick Catley 184 points.?

5th Realteam (SUI) Arnaud Psarofaghis, Bruno Barbarin, Thierry Wassem, Nils Palmieri, Jérôme Clerc 164 points.?

6th GAC Pindar (NZL) Will Tiller, Matt Steven, Stewart Dodson, Tom Bentham, Shaun Mason 159 points.?

7th SAP Extreme Sailing Team (DEN) Jes Gram-Hansen, Rasmus Køstner, Pete Cumming, Mikkel Røssberg, Nicolai Sehested 122 points.?

8th Team Brazil Mapfre (BRA) Clínio de Freitas, André Mirsky, Daniel Santiago, André Chang, Bruno di Bernardi 61 points.http://www.extremesailingseries.com/


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.