Satılık Tekneler

Alia Yachts’ın Amiral Gemisi Samurai Denize İndirildi
12.04.2016 Alia Yachts’ın Amiral Gemisi Samurai Denize İndirildi
Alia Yachts’ın, 60,2 metre uzunluğundaki amiral gemisi olan Samurai projesi denize indirildi. Bugüne kadar tüm bilgileri büyük bir gizlilikle saklanılan Samurai projesi, Türk tersanesi Alia Yachts’ın bugüne kadar ürettiği en büyük süperyat. Alia Yachts geçen yıl, 41 metre uzunluğundaki Rüya süperyatını denize indirmişti. Samurai projesi, Türk tersanesinin yeni amiral gemisi oldu. İki projede, Türk tersanesinin süperyat üreticileri arasında sağlam adımlarla ilerlediğinin bir göstergesi olarak tanımlandı.Samurai projesinin dış tasarım çizgilerini Hollandalı dünyaca ünlü Omega Architects, mühendislik projesini Van Oosanen&Associates, iç dekorasyonunu ise Redman Whiteley Dixon üstlenmiş.

Alia-Yachts-Samurai

Samurai hakkında verilen bilgilerde; “Süperyat belki de, bir devrim denilebilecek özelliklerdeki patentli gövde formu sayesinde inanılmaz bir hız artış çizgisi elde ederek, 21 knot maksimum hıza erişebilmekte. Bir maratoncu gibi 5.000 deniz milinden daha fazla bir menzile sahip.” olarak nitelendirildi.

Alia-Yachts-Samurai-2

Yatın tüm genişliğini kullanan master süit ve dört adet süit özellikleri barındıran konuk kamarası, ana güvertesinde yer alıyor. Tüm kamaralarda yerden tavana kadar pencereler sayesinde, denizin mükemmel görünümü süperyatın içine taşınabilmektedir. Samurai'de, köprüde yer alan bir başka kamara sayesinde toplam 12 konuk ağırlanabilecek. 

Ana güvertenin iç mekanlarında geniş bir salon ve yemek salonu ile, köprü güvertesinde dinlenme amaçlı bir televizyon salonu bulunuyor. Mürettebat için ayrılan alanlarda ise mutfak, makine dairesi ve yardımcı tekneler için bir garaj, alt güvertede konumlandırılmış. Bunların yanı sıra  geniş bir güneşlenme, dinlenme ve bir de spor salonuna yer verilmiş. 

Alia-Yachts-Samurai-3

Plaj salonu doğrudan bir katlanır yüzme platformuna bağlanarak, iç mekandan denize doğrudan erişim sağlanmış. Lounge alanının sağından ve solundan çıkan merdivenlerle, ana güverteye bir başka bağlantı kuruluyor.
Diğer bir merdiven serisi ile üst kıç güverteye çıkılarak, açık havada yemek yemek için korunaklı alana ulaşılmakta. Üst yapının eğimli çizgisi altında geniş bir yemek masası, rüzgarlı durumlarda demirdeyken keyifli anlar geçirilebilecek.

A
rka bölümde bir güneşlenme alanı, orta bölümde üstü kapalı bir dinlenme salonu ve ön bölümde ise çok geniş bir jakuzi bulunuyor.

Alia-Yachts-Samurai-4

Alia Yachts’ın denize indirdiği Samurai projesinin teslimatının, 2016 yılının sonundan önce yapılması bekleniyor. Hollandalı Omega Architects’in çizdiği Nozomi projesindeki 30,5 metre uzunluğundaki bir başka süperyatı da, Alia Yachts’ın 2016 yılı içinde denize indirmesi planlanıyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.