Satılık Tekneler

Alex McDiarmid’den geleceğin süperyat tasarımı
12.04.2015 Alex McDiarmid’den geleceğin süperyat tasarımı

İngiliz tasarımcı Alex McDiarmid, son zamanların en yaratıcı tasarımlarından birine imza attı. Fransa’da yer alan tasarım stüdyosunda geliştirdiği süperyat tasarımında, kendine özgü çizgileri, ‘geleceğin konsepti’ anlayışıyla paylaştı. Two50 adlı süperyat tasarımı, 76 metre boyu ve kırmızı renk tonuyla dikkat çekiyor.

Two50

Süperyat Two50 tasarımının bu denli dikkat çekici kırmızı rengi, tasarımcı Alex McDiarmid’in gerçekçiliğin ötesinde kendi hayal gücünü yansıtmasının başlıca kanıtı oluyor. Klasikleşmiş burun yapısı tasarımından tamamen uzaklaşan Two50 süperyat konsepti, kendine özgü stilinde sınırları aşıyor. Buna rağmen Alex McDiarmid, 76 metrelik bu konsept tasarımında terse eğimli burun yapısının yanı sıra klasik burun yapısı da dahil olmak üzere üç farklı tarzı tasarımına entegre etmiş.

Two50

Two50 süperyat konseptinin baş üstü bölümünde geniş ve açık bir yaşam alanı mevcut. Bu alan bimini ile gölgelense de maksimum düzeyde güneş ışığını yaşamak amacıyla düşünülmüş. Kalın çizgilere sahip tasarım, dinamizm ve basitliği birarada yansıtıyor. Baş kısımda ek olarak helikopter pisti de mevcut. 76 metrelik süperyatın gövdesinin en geniş kısmı da 14.5 metre. Konaklayabilen misafir kapasitesi 14 ve yine konaklayabilen personel kapasitesi 17. Süperyatta aynı zamanda 10 metrelik servis botu saklayabilecek garaj bölümü de mevcut.

thehoworths.com



YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder