Satılık Tekneler

Alen 70
24.03.2017 Alen 70 70 feet'lik Alen Yacht’ın yeni modelinin ilk çizimleri kısa süre önce basın ile paylaşıldı. Alen 70 modeli zarif görünümlü ve günlük kullanımlı bir yat olarak sosyal alanları ile eğlenceyi bütünlüyor.

Alen 70

Alen 70 modelinde de, Alen Yachts’ın bugüne kadar ürettiği modellere benzer şekilde rafine bir malzeme paleti kullanılacak. Biri pruvada yat sahibi kamarası olarak düzenlenecek, toplam 2 kamara yatta yer alacak.

Hızlı ve çevik motoryatın teknik detayları henüz açıklanmamış olsa da, tasarım dalgalar arasında uçma hissini vurguluyor. Çok yönlü, açık plan oturma düzeni ile doğal aydınlatmanın bolca iç mekâna taşındığı yeni yatta konuklar en mükemmel şekilde ağırlanacaklar.

Alen 70'in güvertesindeki mobilyalar sabit olacak şekilde tasarlanmış. Bu sayede alanlarda geniş boşluklar elde edilmesine rağmen, esnek bir yerleşim planı imkanı ortadan kalkmıştır. En üst seviyedeki malzemeler, ekipmanlar ve donanımlara sahip olacak motoryatta, bir de günlük kullanım için her türlü donanıma sahip olan mutfak bulunuyor.

Alen 70 .

Bir spor otomobilinin şıklığını denizde de yaşamak isteyenler için, Alen 70 güzel bir seçenek olacaktır. 

Temelleri 2004 yılında atılan ve ilk teknesinin üretimini 2006 yılında tamamlayan Alen Yacht, bugüne kadar 50’den fazla teknenin üretimini tamamladı. 

Son yıllarda özellikle yurtdışında adından sıkça söz ettiren Alen Yacht, 2004 yılında Alp Özcan tarafından kuruldu. 2004 yılında bugünkü üretim tesislerinin yer aldığı, Tuzla Aydınlı’daki araziyi satın alan ve tamamen tekne üretmek amacıyla yatırımını tamamlayan firma, ilk teknesini 2006 yılında suya indirdi.
 
Alen 42, Alen 55 ve Alen 68 modelleri ile piyasaya giren firma, günümüzde beş farklı modeli seri olarak üretmeye devam ediyor. İlk yıllarında daha klasik, lobster tarzı tekneler üreten Alen Yacht, zamanla tasarımlarını geliştirerek tamamen kendine özgü bir tarz yaratmayı başardı. 

Alen 70 ..

Alen Yacht’ın tamamen kendine özgü bir konsepti olduğunu ifade eden firmanın kurucu Alp Özcan; “Üretimini tamamladığımız ilk teknemiz, lobster tarzı bir model olan Alen 425’ti. Modellerimiz gerek tarzı, gerekse fiyatıyla daha çok yabancı kullanıcılara hitap ediyor. Türkiye’de genellikle daha kapalı ve daha aileye hitap eden, 1-2 hafta cruising yapılabilecek tekneler tercih ediliyor. Bizim modellerimiz ise 2-3 günlük cruising yapmaya uygun.” şeklinde konuştu.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder