Satılık Tekneler

Alan Priddy'den Rekor denemesi
29.09.2014 Alan Priddy'den Rekor denemesi

Efsanevi İngiliz okyanus maceraperesti Alan Priddy, 2.9 milyon £’luk yatırım ile dünya turu rekorunu kıracak. Yeni geliştirilen Eco-boat ile yakıt tasarrufu ve zararlı gaz salınımını minimuma indirgeyerek kırılması planlanan rekor, yeni teknolojilerin öncüsü olacak.

Eco-Boat- World Record

2.9 milyon £ yatırılan proje ile Yeni Zelandalı Pete Bethune’un elinde tuttuğu 60 gün 23 saat 49 dakikalık, motorlu tekneyle dünya turu rekoru, tahmini 7 gün geliştirilecek. Rekor denemesinin resmi tanıtımı 1 Ekim’de Londra’da yapılacak.

Profesör Bob Cripps tarafından tasarlanan tekne, süper-etkin yapısı sayesinde yüzde 30’a kadar yakıt tasarrufu ortaya koyacak.

Teknede Raymarine ve Iridium Communications’dan son teknoloji radar ve güvenlik iletişimi sistemleri yer alacak. Teknede kullanılacak çığır açan teknoloji ise dizel, su ve emülgatör karışımının yanması sonucu çok daha zararsız ve az miktarda gaz emisyonunun hayata geçirilmesi olacak.

Emülsiyon teknolojisinin arkasındaki şirket SulNOx Fuel Fusions, sıradan yakıtın su ile yüksek basınç altında ezilmesi, nano seviyede yakıt partiküllerini genişlettiğini söylüyor. Bunu stabilize etmek içinde emülgatör kullanılıyor.

Alan Priddy-Eco-boat

Seyir süresince teknenin tüm emisyonları takip edilip sonuçlar paylaşılacak. 80 feet boyundaki tekne, aluminyumdan üretiliyor. 2015 ilkbaharında suya indirilecek ve deniz testlerine başlanacak. Tarihe geçecek olan seyir ise 2015 Kasım ayında başlayacak.


http://www.circumnavigationrecord.com/
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.