Satılık Tekneler

Alaçatı'da zafer Quentel ve Offringa'nın oldu
01.09.2014 Alaçatı'da zafer Quentel ve Offringa'nın oldu

Alaçatı'da düzenlenen Pegasus Airlines Alaçatı PWA World Cup'ta zafer Julien Quentel'in oldu! Kadınlarda kazanan ise Sarah-Quita Offringa.

PWA- alaçatı


Son güne girilirken lider olan Fransız sörfçü Julien Quentel, en yakın rakibi Antoine Albeau'yu son gün gerisinde tutmayı başardı ve 'dünya kupasını' kazandı. PWA kariyerinin ilk galibiyetini alan Quentel'in kısaca açıklamaları:

'Son derece mutluyum. Antoine ile olan heat'i seyredemedim bile çünkü ilk dörde girip giremeyeceği kaderimi belirleyecekti. Şükürler olsun ki herşey istediğim gibi oldu. Sponsorlarıma ve sahilde bize katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün benim için Alaçatı'da geçirdiğim muhteşem yarışın ardından harika bir gün.'Alaçatı'daki Dünya Kupası'nı kaybetmiş olsa da Albeau, yeniden dünya sıralamasında en tepeye çıkmayı başardı. Dünya genel klasmanında yeniden lider konuma yükselen Albeau'yu geçmek artık çok daha büyük bir olay.

Kadınlarda kazananların finalinde ise Sarah-Quintta Offringa inanılmaz bir performans ortaya koydu. Yarışta muhteşem start alan diğer isim ise Fujiko Onishi idi. İlk bölümün ardından öne geçen Offringa 9 yarıştaki 7. galibiyetini alarak Delphine Cousin'i geride bırakmış oldu. Yarışlarda temsilcilerimiz Çağla Kubat ve Fulya Ünlü, genel klasman 3.'sü Lena Erdil ile birlikte öne çıkan isimler arasında oldular.

PWA- Alaçatı-dünya şampiyonası

Kadınlarda dünya kupasını kaldırmayı başaran Offringa şunları söyledi:

'Bu hafta herşey benim lehime gelişti. Tam olarak işin sırrını bilemiyorum ancak Jordy'den aldığım yelkenlerim çok iyi ve çok hızlıydı, ona çok teşekkür ederim. Fransa ve New Caledonia'da da yarışıp, bir atmayla hesaplanacak olan sonuçlarda en iyi olmaya çalışacağım. Tüm izleyenlere ve tabiki sponsorlara teşekkür ediyorum. Alaçatı'da muhteşem bir hafta geçirdik. Podyuma çıkmayı başaran Delphine ve Lena'yı ayrıca tebrik ediyorum.'


Sonuçlar:

Pegasus Airlines Alacati PWA World Cup, Erkekler Slalom:

1st Julien Quentel (RRD / NeilPryde)

2nd Antoine Albeau (RRD / NeilPryde)

3rd Pascal Toselli (Starboard / Point-7)

4th Arnon Dagan (RRD / NeilPryde)

5th Ben Van Der Steen (Tabou / GA Sails / Mystic)

6th Pierre Mortefon (Fanatic / North)

7th Josh Angulo (Angulo / Gun Sails)

8th Tristan Algret (Patrik / Loft Sails / Mystic)

9th Matteo Iachino (Fanatic / North)

10th Cyril Moussilmani (Starboard / Severne)

Pegasus Airlines Alacati PWA World Cup, Kadınlar Slalom:

1st Sarah-Quita Offringa (Starboard / Mystic)

2nd Delphine Cousin (Starboard / Loft Sails)

3rd Lena Erdil (Patrik / Loft Sails / Mystic / AL360)

4th Valerie Ghibaudo (Tabou / GA Sails / Mystic)

5th Fulya Ünlü (Starboard / Severne)

www.pwaworldtour.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.