Satılık Tekneler

Alaçatı Uluslararası Balık Avı Turnuvası İş Dünyasını Buluşturacak
10.10.2014 Alaçatı Uluslararası Balık Avı Turnuvası İş Dünyasını Buluşturacak
Vodafone Red Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası, 11 - 12 Ekim tarihlerinde Alaçatı'da düzenlenecek.
Bu yıl sekizincisi gerçekleştirilecek ve dört gün sürecek 20 bin dolar ödüllü “Alaçatı Uluslararası Balık Avı Turnuvası” 11 Ekim’de “Kaçan Balık Büyük Olur” sloganıyla Alaçatı’da start alacak. Turnuva, Alaçatı Belediyesi’nin katkılarıyla, Vodafone Red ana sponsorluğunda, Port Alaçatı Marina'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Vodafone Red Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası, 11 - 12 Ekim tarihlerinde Alaçatı'da düzenlenecek.

Yedi yıl önce küçük bir organizasyon olarak başlayan ve iki yıl önce Avrupa’nın en büyük açık deniz balıkçılık turnuvası olmayı başaran turnuvanın organizasyonu, bu yıl da Uluslararası Spor Balıkçılık Federasyonu (IGFA - International Game Fish Association) Türkiye Temsilcisi Elvio Pennetti, amatör balıkçılık etkinlikleri konusunda uzman, dünyanın birçok yerinde uluslararası turnuvalara katılmış Murat İyriboz ve turizmci İlknur İçingir tarafından yapıldı. IGFA tarafından belirlenen sportif balıkçılık anlayışı ve turnuvaya özel kurallar çerçevesinde gerçekleştirilen yarışma 12 Ekim Pazar günü yapılacak ödül töreni ve Vodafone Red Party’nin ardından sona erecek.Toplam Ödül Tutarı 20 Bin Dolar

Turnuvanın organizasyon sorumlusu turizmci ve aynı zamanda eski milli sörfçülerimizden İlknur İçingir bu yıl Yunanistan'dan 5, İtalya'dan da 2 tekne olmak üzere toplam 76 teknenin bu işe gönül vermiş yaklaşık 300 yarışmacıyla en büyük ve en fazla balığı yakalamak için yarışacaklarını söyledi.

Turnuvada ilk üçe giren yarışmacılar ile en büyük balığı tutan ve turnuva özel ödülünü almaya hak kazanan yarışmacılara 8 bin 500 Dolar’ı para ödülü olmak üzere toplam 20 bin dolar ödül verileceğini belirten İçingir; “Bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi ‘En Fazla Balık, ‘En Büyük Balık’, ‘Yakala Bırak Ödülü’, ‘Özel Kategori’, "Jüri" Özel Ödülü, ‘Bayan Ödülü’ ve ‘Çocuk Ödülü’ kategorileri olmak üzere toplam yedi dalda ödül vereceğiz. Geçtiğimiz yıl Özel Kategori’de 2 kişiye hediye edilen Senegal’de ‘Afrika Strike Lodge’ gezisi ödülünü ise bu yıl dört kişiye vereceğiz. Ödülü kazanan yarışmacılarımız Senagal’de 7 gün boyunca konaklayacaklar ve balık avına çıkacaklar. Ayrıca turnuvamızı düzenlediğimiz 2006 yılından itibaren, yarışlarımıza düzenli katılan Yunanlı dostumuz Patmos adalı Chirstos Kamitsis’in Patmos Traditional Houses İrini Otel’de 2 kişiye 4 gece konaklama, 3 Lenovo Think Pad, Oakley gözlük ve Vodafone tarafından da LG telefon hediyelerimiz var” diye konuştu.

Vodafone Red Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası, 11 - 12 Ekim tarihlerinde Alaçatı'da düzenlenecek.

Turnuva zamanında havanın nasıl olacağını tam olarak bilemediklerini ancak güzel bir hava beklediklerini vurgulayan organizasyon sorumlusu İlknur İçingir sözlerine şöyle devam etti:

“Yunanistan ve İtalya’dan haberler geliyor ‘Bol orkinos var’ diye. Bizim sularda da Bodrum’da gözüktü. Dolayısıyla bu yıl balıkların bol olacağını düşünüyoruz. Tahminimiz yarışmacılarımızın oltalarının bu yıl sudan çıkarken daha dolu olacağı ve çok daha fazla keyif alacakları yönünde. Kim bilir belki de bu yıl turnuvamız yeni rekorlara imza atar. Yarışmacılarımız yine Yunanistan ve Türkiye karasularının altışar mil açığında, uluslararası sularda 400 milkarelik alanda avlanacaklar.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yarışmacılar arasında turnuvamızın müdavimlerinden aynı zamanda iş dünyasından da yakından tanıdığımız Mahmut Özgener, Mustafa Taviloğlu, Cem Boyner, İskender Atakan, Gökhan Çarmıklı, Berent Akdemir ve Can Ekşioğlu gibi tecrübeli isimler bulunuyor. Bu isimlere Turgut Konukoğlu, İstemi Gürel, Rıza ve Uğur Işık gibi yine iş dünyasından tanıdığımız isimler eklendi. Hatta belediye başkanımız Muhittin Dalgıç da son anda programında bir değişiklik olmazsa yarışmacılarımız arasında olacak. Turnuvanın son günü Kaybolan Lezzetler’in şefleriyle sürpriz lezzetler planlıyoruz. Gerçekleştiği takdirde şeflerimiz tutulan balıklarla birbirinden farklı lezzetler hazırlayacaklar. Bu da turnuvaya ayrı bir renk katacak.”
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.