Satılık Tekneler

Akhir 42S'in Üretimi Başladı
28.11.2016 Akhir 42S'in Üretimi Başladı Akhir 42S süperyatının ilk ünitesinin üretimine başlandı. Geçtiğimiz Ağustos ayında Cantieri di Pisa tarafından yapılan açıklamada, Akhir 42S yatının satışı duyurulmuş ve üretimine kısa sürede başlanacağı da eklenmişti. Şimdi ise, tersaneden yapılan açıklamada, yatın üretimine planlandığı gibi başarı ile başlanmasından duyulan gurur ifade edildi.

Mühendislik çalışmaları Cantieri di Pisa tersanesinin kendi bünyesinde yapılan ve İtalyan tasarımcı Luca Dini tarafından her şeyi ile dizayn edilen yat, gelecek nesil yatların ilk örneği olacak. Akhir 42S, ​İtalyan tersanenin el değiştirmesi sonrasındaki başarılı çalışmalarının ürünü.

Alüminyum gövde, alüminyum üst yapılı ve tik ahşap yer döşemeleri olan yatın dış görünümünde kullanılan koyu renkli camlar, etkileyici görünümün en önemli ana unsurları. İlk olarak, Akhir 42S'de bir uzay güvertesi bulunacak. Akhir'in çizimlerinde sadece açık bir güneşlenme güvertesi görülüyordu.

Akhir 42S

8,1 metre genişliğindeki yatın, yat sahibi kamarası ana güvertede konumlandırılmış. Ana mutfağı da bağımsız olarak bu güvertede bulunuyor. Gökyüzü güvertesi ise, tamamıyla üst arka güverteyi kaplıyor. Yatın tüm genişliğini kullanan, yat sahibine tahsis edilmiş özel balkonda geçirilecek zamanların keyfine doyum olmayacak. Yatın kıçındaki geniş deniz girme platformu, yukarı açılır garaj kapısı ile birlikte yine keyifli zaman geçirilebilecek bir başka bölüm olacak.

Akhir 42S-2

Akhir 42S'de, 10 konuk toplam 5 kamarada konforlu bir şekilde ağırlanabilecek. Yat sahibine tahsis edilen master kamara, 2 çift kişilik kamara ve 2 çift yataklı kamaranın tamamı lüks şekilde donatılacak. Konuklarının rahatı ve lüks yat deneyimi yaşamaları için, 6 mürettebat görev yapacak.

Akhir 42S-3

Japon bir müşteri için üretilen 42 metre (137,80 feet) uzunluğundaki Akhir 42S, maksimum 19 knot hıza çıkabilecek. İki adet MTU 1.920 HP dizel motor ile donatılacak Akhir 42S'in normal seyir hızı ise 18 knot olacak. 35.000 litrelik yakıt tankı ile, maksimum 2.200 deniz milini 12 knot hızda alabilecek. Ayrıca 5.000 litre temiz su tank kapasitesi bulunuyor.

Akhir 42S-4
Akhir 42S-5

Üretimine başlanıldığı duyurulan Akhir 42S'in sahibine, 2018 yılının ilkbaharında teslim edilmesi planlanıyor.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder