Satılık Tekneler

Akdeniz’in Romantik Kıyıları
11.12.2015
2016 yaz planlarının yapılmaya başlandığı bu günlerde yat ve yelkenlilerle yaz aylarında ziyaret edilebilecek en romantik kıyılar deniz severleri ağırlamaya hazırlanıyor. Akdeniz kıyıları dünyanın en güzel manzara ve yelkenli yat seyri için benzersiz fırsatlar sunuyor. Akdeniz’de kendinize ait yat veya yelkenli ile keyifli bir seyir yapma imkanınız bulunmuyorsa bir yat kiralayarak bu eşsiz yaz tatili keyfini paylaşabilirsiniz. Size sevdiğinizle birlikte Akdeniz kaçamağını en üst düzeyde yaşamanız için en romantik yerlerin bir listesini derledik.
Şüphesiz, dünyanın en güzel sahillerinden olan Akdeniz’in derin mavi sularında gelecek yaz aylarında mükemmel bir tatil geçirmeyi herkes hayal etmektedir. Bu romantik macera gerçekçi olmayan bir hayal gibi gözükse de tekne paylaşımı yolu ile elde edilebilecek önemli bir olasılık. Tekne paylaşımı dünyanın en romantik kıyılarını yeniden keşfetmek için mükemmel bir fırsat sunuyor. 

Çam ağaçları ile kaplı dağlarla çevrelenmiş koylar, Arnavut kaldırımlı sokakları olan sahil kasabaları, tarih kitaplarının sayfalarından fırlayan pek çok deniz savaşına konu olmuş kaleleri, tenha koyları ve çok daha fazlası... Avrupa’nın büyülü köşeleri sizleri bekliyor.

Eze, Fransız Rivierası
Bu eşsiz şehri ziyaret etmek için açıklarında demirleyin. St. Jean-Cap Ferrat yarımadasının tepesindeki kayalıklara tünemiş 12. asırdan kalma kale ve kalıntılarını görmeden ortaçağın izlerini taşıyan Eze kasabasından ayrılmayın. Cote d’Azur’ün kalbinde yer alan Arnavut kaldırımlı sokakları ve romantik kafeteryalarıyla restoranlarında günbatımı manzarası ağzınızı açık bırakacak. Eze kasabası hayallerin sınırlarını zorlayacak ortamı nedeniyle Cote d’Azur’ün en bilinen yerleri St. Tropez ve Cannes öncesinde bir taze başlangıç noktası olarak bazı ünlülerin uğrak noktası olmuştur. Tarihi kasabaya otomobiller erişemiyor, bu huzurlu ortamda sevdiğiniz ile el ele zevkle dolaşmak için bulunmaz bir fırsat.

Riomaggiore, İtalya
Cinque Terre yani beş topraklar sarp kayalıklar, pastel renkli evleri ve teraslanmış üzüm bağları ile Kuzey İtalya’nın en çarpıcı, en çekici sahil şeridi. Cinque Terre’deki tüm güzel beş köy UNESCO Dünya Mirası arasına alınmıştır ancak bu beş köyün en güney batısındaki Riomaggiore daha az turist tarafından bilinmekte ve bu da romantizmin doruklarını yaşayabilmek kalabalıklardan uzakta keyifli anlar vaat ediyor. Riomaggiore köyünden tüm diğer beş köye seyir yapmak çok kolay, büyüleyici restoranlarda yerel olarak avlanmış deniz mahsullerinin en tazesini yiyebilirsiniz. Ya da Arnavut kaldırımlı sokaklarında, güneşli meydanlarında dolaşabilir sonrasında da bir barda oturup sevdiğinizle romantik bir ortamda içkinizi yudumlayabilirsiniz.

Korsika, Fransa
Korsika’nın muhteşem kıyı şeridini keşfettiğinizi düşünün, hem de sevdiğiniz ile birlikte kendi yatınızın sizler için oluşturduğu sevgi kalesi içinde... rüzgar saçlarınızı savuruyor, Napolyon Bonapart’ın doğum yeri Ajaccio’nun parıldayan çarpıcı bir dekoru önünde yatınızın güvertesinde geçirilen keyifli anlar sizleri bekliyor. Akdeniz’deki en dağlık adaların nefes kesici güzellikleri, zengin tarihi ile beyaz kumlu plajları buluşturan eşsiz egzotik koyları unutulmayacak anlar sunmayı bekliyor. Gerçekten, günlük yaşamın stresinden kaçmak ve sevdiklerinizle birlikte yeni anılar yaşayabileceğiz büyüleyici bir yer.

Palma de Mallorca, İspanya
Balear Adalarının çok popüler tatil noktaları arasında sizi yanıltmasın, tatil köylerinden uzakta, güzel çam ormanları içinde, geleneksel dağ kasabalarının eteklerinde gözlerden uzakta tenha masmavi koylar bulabilirsiniz. Keşfe başlamak için çıkış noktası Palma’daki büyük marina, adanın geri kalanı keşfetmeniz için size mükemmel bir ev sahipliği sunmaya hazır. Ufkun önünde Büyük Katedral tüm azameti ile karşınızda olacak, geceleri ise çok güzel aydınlatması ise karanlığı aydınlatacak. Eski şehrin labirent sokakları, butikler ve samimi restoranlar... Hayranlık uyandıracak bu kıyıları eşinizle, sevgilinizle keşfetmek sizlere kalıyor.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder