Satılık Tekneler

Afterguard'dan yelkende çığır açacak teknoloji
05.04.2014 Afterguard'dan yelkende çığır açacak teknoloji

Günümüzde son model lüks otomobillerde, öncesinde de sadece savaş jetlerinde kullanılan Heads-up Display (HUD) adıyla bilinen, seyir bilgilerinin ve yol bilgisayarının ön cama yansıtılması teknolojisi yeni Afterguard firması tarafından yelken sporuna uyarlandı!


Afterguard'dan yelkende çığır açacak teknoloji

Günümüzde teknolojinin mecburen kullanıldığı yelken yarışlarında değişen koşullara en hızlı şekilde uyum sağlayabilmek için teknolojiden olabildiğince faydalanılıyor. Yarış esnasında fark yaratan unsur ise doğru bilgiyi doğru zamanda elde etmekten geçiyor.

Uzay filmlerini anımasatan bu yeni teknoloji özetle yelken yarışında taktisyen veya dümencinin ihtiyaç duyduğu tüm verileri takılan gözlüğün camında görebilmesini sağlıyor.

Halen patenti beklemede olan yeni Afterguard teknolojisi teknenin elektronik enstürmanlarından gelen bilgileri anında gözlüğün camında görüntülüyor. Start öncesinde 'harcanması gereken zaman', tekne sürati, yere göre sürat, rüzgar açıları ve hızları, hedef süratler, yatma açısı ve derinlik; gözlüğün görüntüleyebildiği veriler arasında.

Afterguard'dan yelkende çığır açacak teknoloji

Afterguard sistemi, merkezi komünikasyon ünitesi (CCU) üzerinden gerekli bilgileri alıyor ve direkt olarak 60 gram ağırlığındaki gözlüğe aktarıyor. Gözlüğün pil ömrü ise yaklaşık 6 saat. Her koşulda rahatlıkla kullanılabilecek olan gözlüğün camlarıda polarize.

Erken siparişle $1899'a alınabilen Afterguard gözlük sistemi piyasaya sunulduğu zaman $2499'dan alıcısını bulacak.

İki olimpiyat madalyalı taktisyen Ross Macdonald, gözlüğün tanıtımında şunları söyledi: 'Heads-up Display teknolojisi şimdiye kadar sadece America's Cup teknelerinde kullanılmıştı. Bu çığır açıcı teknolojinin diğer sınıflarda kullanılmaması bunu erişilmez bir olay haline getiriyordu.' dedi. Ross Macdonald 2013 yılında Asterisk-UNO ekibinin uluslararası Farr 40 yarışlarında taktisyenliğini yapmıştı.

VPN'i olan ziyaretçilerimiz malesef seyredebilecek :(www.afterguard.co

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder