Satılık Tekneler

Aeroboat karbon sürat teknesi
29.05.2014 Aeroboat karbon sürat teknesi

İngiliz tasarım stüdyosu Claydon Reeves, Aeroboat'un tanıtımını önümüzdeki Temmuz ayında yapacağını açıkladı. Londra'da gerçekleşecek olan tanıtımla, bu inanılmaz sürat teknesi üretim aşamasına geçecek.

Aeroboat- exterior

İngiliz 2. Dünya Savaşı savaş uçağı olan Spitfire'dan ilham alınarak tasarlanan Aeroboat, supercharge'lı Rolls-Royce Merlin V12 motora sahip olacak. Tekne, 1500 veya 2500 beygir üreten makine seçeneklerinden güçlü olan ile 75 knot sürate çıkabilecek. Bu inanılmaz sürat tabiki sadece motorun değil, hafiflik üzerine geliştirilen karbon-fiber, Kevlar ve ahşap kaplamalı gövde yapısının da bir sonucu.

Aeroboat running

Aeroboat'un ön koltukları ise Spitfire savaş uçağının iniş takımları ilham alınarak sarsıntı önleyici sisteme sahip olarak tasarlandı. Dümen kontrolleride dokunmatik ekranın yanı sıra manuel kontrollerle de donatılacak. Gaz kolu ise joystik şeklinde. Teknenin kokpit bölümü sahibinin isteğine göre 4 ile 7 kişilik farklı oturma kapasiteleri olacak şekilde düzenlenebilecek.

Aeroboat- interior

Claydon Reeves firması, Aeroboat üretiminin 10 tekneyi geçmeyeceğini açıkladı. Standart donanımla tekne 50 knot sürate çıkabilecek. Aeroboat'un mühendisliğini ise Laurent Giles üstlendi. Üretimini Green Marine yapacak.http://www.claydonreeves.com/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder