Satılık Tekneler

Admiral’ın 50 Metrelik Süperyatı 'Ouranos' Teslim Edildi
24.06.2016 Admiral’ın 50 Metrelik Süperyatı 'Ouranos' Teslim Edildi
Süperyat üreticisi Admiral, 50 metrelik (164 feet) süperyatını sahiplerine teslim ettiğini açıkladı. Tersanenin eski bir müşterisi için inşa ettiği ‘Ouranos’ isimli çiçeği burnunda süperyat, suya iner inmez onurlandırıldı. Yeni Ouranos, RINA Classification Society değerlendirmesine göre, gürültü ve titreşi seviyeleri bazında Admiral’ın 2013’de ödül alan ‘Cacos V’ adlı yatını solladı ve bu rekoru eline geçirdi. Çelik gövdesi ve aluminyum üst yapısıyla Ouranos 499 GT hacme sahip. 

Ouranos

50 metrelik bu süperyatın tasarımında, Unielle Yacht Design’dan Jure Bukavec görev yaptı. Modern ve agresif bir tasarım ortaya çıkardığını belirten Bukavec, siyah ve beyazın sadeliğini bu tasarımda kullandığını söylüyor. Bukavec; ‘Bana kalırsa, 500 grostonun altında ve 50 metre boy uzunluğuna sahip olacak bir yat ortaya çıkarma amacımızı başarıyla tamamladık. Bu süperyatın sade stiliyle, tasarım kısıtlarının daha iyi ve daha yenilikçi sonuçlar doğurabileceğini kanıtlamış olduk.’ dedi. 

İki kat yüksekliğe sahip orta kısım pencereleriyle, süperyatın ana güverte ve üst güverte katlarına çok daha aydınlık bir ortam sağlanmış. Bu aydınlık ve ferah ortama balkonlu tasarım seçeneği de ayrıca katkıda bulunuyor. Dışarıdan bakıldığında tamamen düz dikine bir profile sahip olan bu pencere, yine de süperyatın dış çizgilerini bozmuyor. 

Mimar Gian Marco Campanino tarafından tasarlanan iç mekan oldukça lüks, ancak kesinlikle savurganlıktan uzak. Doğal tonlar kullanılan deri detaylarla, iç mekanda sıcak bir atmosfer hakim.

Yaz sezonunu Akdeniz’de geçirecek olan süperyat Ouranos, Eylül 2016’da Monaco Yacht Show’da sergileniyor olacak. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder