Satılık Tekneler

Admiral Tecnomar - Entourage 47
15.12.2014 Admiral Tecnomar - Entourage 47
İtalyan tersanesi Admiral Tecnomar tarafından üretilen altıncı yat olan 47 metre uzunluğundaki Entourage, 2014 yılının ilk yarısında denize indirildi. Üç katlı yatın dış tasarımı, Admiral Centro Stile takımı ile birlikte çalışan tasarımcı Luca Dini'nin yanı sıra, yat sahibinin temsilcisi ve proje müdürü Baldo Gjurasic tarafından yürütüldü. Dragana Maznic yatın iç dekorasyonundan sorumlu olmasına rağmen, koordinasyon Admiral Centro Stile ekibi ile tamamlandı.

Admiral Tecnomar - Entourage 47

Süperyatın içine döndüğümüzde tam yükseklikteki panoramik pencereler sayesinde, konuk kamaraları ve ana salonda doğal ışığın bolluğu dikkat çekici. İç mekanlarda ahşap, paslanmaz çelik ve beyaz deri paneller kullanılarak, temiz çizgileri olan modern bir stil sağlanmış. Işığın ve karanlığın kontrastı ile parlak ve mat yüzeylerdeki zıtlık, süperyatın iç dekorasyonuna sofistike ve klasik bir görünüm kazandırmış.

Süperyat beş kamarasında 10 konuğu ağırlayabiliyor. Kamaralardan biri yat sahibinin süiti olarak dekore edilirken, diğer dört büyük kamaranın iki tanesi VIP misafirler için hazırlanmış. Tüm konuk kamaraları alt güverteye konumlandırılmış ve hepsinde konukların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri detaylar düşünülmüş. Tek renkli dekorasyon prensibine tüm kamaralarda uyulmuş, bazı küçük detaylarda kırmızı kullanılarak sıcak bir ortam yaratılmış. Mürettebat için 4 kamarada toplam 8 mürettebat konuklaması için uygun ortam oluşturulmuş.


Admiral Tecnomar - Entourage 47 Admiral Tecnomar - Entourage 47
Admiral Tecnomar - Entourage 47 Admiral Tecnomar - Entourage 47

Yat sahibinin süiti ise ana güvertenin ön bölümüne konumlandırılmış. Büyük bir banyo, spor salonu, kendine ait bir bölüm ve sauna yat sahibinin dinlenmesi için düşünülürken; bir giyinme bölümü ve bir çalışma ofisi bulunuyor. Süperyattaki büyük alanlar ve mekanlar, yat sahibinin özellikle kendi mahremiyetini kolaylıkla elde etmesini sağlıyor.

Admiral Tecnomar - Entourage 47

Süperyatın içindeki diğer bölümlere baktığımızda ana salonda boy sürgülü kapıları, yine ana güvertede doğal ışığı en derin noktasına kadar çekecek şekilde dizayn edilmiş. İçeriye alınan bol ışığa rağmen dekorasyonda koyu tonlar ile açık renkli kumaş kullanımı zıtlığın güzelliğine erişilmiş. 

Admiral Tecnomar - Entourage 47 Admiral Tecnomar - Entourage 47

Yemek salonu ise salonun belki de en sofistike bölümü. 10 konuğun ağırlandığı cam masa çevresindeki sandalyeler koyu renkli deri ile kaplanmış. Masa özel olarak tasarlanmış ayna önünde yer alıyor ve iç dekorasyona modern ve çağdaş bir görüntü kazandırıyor.

Admiral Tecnomar - Entourage 47 Admiral Tecnomar - Entourage 47
Admiral Tecnomar - Entourage 47Admiral Tecnomar - Entourage 47 

Süperyattaki gezimize yatvitrini.com olarak üst güvertede devam ediyoruz. Göz alıcı açık hava oturma bölümü, yatın tüm genişliğini kullanarak sancak tarafında yer alan bir balkon ile ilave bir teras oluşturuyor. Demirdeyken geçirilen gecelerin keyfini sürmenizi temin ediyor.

Admiral Tecnomar - Entourage 47

Aynı güvertede süperyatın ön bölümüne doğru ilerlediğimizde, bir mutfak ile bağlantılı kiler, servis asansörü ve onun da ilerİsinde kaptan kabini ile birlikte kaptan köşkü yer alıyor.

Süperyatın en farklı özelliklerinde biri de yatın açık havadaki dış mekanlarının büyüklüğü. En etkileyici alan ise açık havadaki yemek masası ve onu çevreleyen oturma grubu. Yatın kıç terasına yerleştirilen oturma grubu dinlenmek, gevşemek ve deniz keyfini yaşamak için ideal bir mekan.

Admiral Tecnomar - Entourage 47 Admiral Tecnomar - Entourage 47

Kaptan köşkünün ön bölümünde, denizin en güzel şekliyle izleneceği ve keyfinin sürülebileceği bir başka oturma grubu ve güneşlenme alanı bulunuyor. Merdivenle bir üst kata çıktığımızda ise hardtop altında yer alan bar köşesi, geniş bir spa jakuzi ve özel yemekler için bir yemek masası karşımıza çıkıyor.

Makine dairesi için çift CAT C32 ACERT seçilmiş. 17,4 knot maksimum hıza ulaşan süperyatın seyir sürati 15 knot. Bu süperyat 6.125 deniz mili menzil ile Dünya'nın en uzak köşelerine her an seyre çıkmak için hazır.

Admiral Tecnomar - Entourage 47

Süperyat Entourage özellikleri:

Tam Boy : 47 metre
Genişlik : 8.9 metre
Su kesimi : 2.8 metre
Ağırlık : 450 ton
Motorlar : 2 x CAT ACERT C32, 1081kW her biri
Hız : 17.4 knot maks./15 knot seyir hızı
Menzil : 6.000nm @ 12 knot
Kapasite : 10 kişi
Mürettebat : 9
Üretim Yılı : 2014
Üretici : Italian Sea Group

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.