Satılık Tekneler

Adastra Süperyatı Bu Yaz Akdeniz’de
24.08.2016 Adastra Süperyatı Bu Yaz Akdeniz’de
Günümüzün ötesinde bir tasarıma sahip olan Adastra süperyatı, geçtiğimiz günlerde İtalya’nın Napoli kenti kıyılarında görüntülendi. Geçen yıl yaz aylarını Pasifik Okyanusu'nda ve Karayipler'de geçiren, oldukça farklı bir dış tasarıma sahip olan çok gövdeli Adastra'nın, bu yıl yaz aylarını Akdeniz’de geçireceği öğrenildi. 

Adastra

Radikal bir tasarıma sahip olan çok gövdeli veya trimaran olarak da tanımlanabilecek süperyat, 2012 yılında McConaghy Boats tersanesinin Çin Halk Cumhuriyeti, Zhuhai’deki tesislerinde üretildi. Sıra dışı süperyatın tasarımını ise, İngiltere’de faaliyetlerini sürdüren ünlü tasarımcı John Shuttleworth’ın ofisi Shuttleworth Design üstlenmiş. Tasarım ekibi, uzay gemisini andıran dış görünümünün altında, gövdesini cam / kevlar malzemeden, kokpiti ise karbon fiber ve Nomex malzemelerden oluşturmuş. 

Adastra-2

42,5 metre uzunluğundaki Adastra trimaran süperyatı, Hong Kong’ta yaşayan sahibinin uzun menzilli ve okyanus aşırı seyahatleri için özel olarak üretilmişti. Tasarımcı John Shuttleworth, fazlasıyla denizcilik bilgisi olan yat sahibi çift için dikkatli bir tasarım, planlama ve çiftin görüşleri doğrultusunda ihtiyaçlarını karşılayan bu boyuttaki bir yatın vereceğinden çok daha fazla konfor, tarz ve denizciliği olan bir yat ortaya çıkartmış.

Adastra-3

Süperyatın üst yapısında Nomex bal peteği ve gövdede ise cam / kevlar köpük sandviç malzemeler kullanılmasının yanı sıra, iç mekanlarda hafif meşe ile dolaplar ve bal peteği malzemeler ile duvar panelleri oluşturulmuş. Süperyatın ağırlığının azaltılabilmesi için her parçası özel olarak imal edilmiş. Bu amaçla tüm kapaklar, lumbozlar, merdivenler hatta menteşeler bile karbon fiberden üretilerek yatta özel olarak kullanılmıştır.

Adastra, sahip olduğu 16 metre genişliği sayesinde, ana güvertesinde panoramik pencereleri ile harika manzara görünümüne sahip çok geniş bir salonu bünyesinde barındırıyor. Ayrıca, geniş bir oturma bölümü, yemek odası bölümü ve kaptan köşkü de bu bölümde yer alıyor.

Adastra-4

Salonun baş üstüne bakan penceresi sayesinde, baş üstündeki güneşlenme minderi ile birlikte geniş bir görünüm elde edilmiş. Kıç güvertesinde ise nefis bir koltuk grubu ile birlikte, iskelede bir bar bölümü ve sancakta yemek bölümü bulunuyor. Buna ilave olarak, bu bölümde bir de 4,9 metre uzunluğundaki tender hizmet teknesinin konabileceği yer bulunuyor. Onun hemen altında da, 3,1 metre uzunluğundaki bir başka tender hizmet teknesi için garaj oluşturulmuş.

Adastra-5

Tamamen sipariş üzerine üretilen Adastra süperyatı 17 knot hızda seyahat etmekte ve istenildiğinde kolaylıkla maksimum hızı olan 22,5 knot hıza çıkabilmektedir.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.