Satılık Tekneler

ACR Electronics, yeni AIS telsizleriyle piyasada
07.07.2015 ACR Electronics, yeni AIS telsizleriyle piyasada
Denizcilik piyasasının güvenlik enstrümanları pazarınının, eski ve güvenilir isimlerinden ACR Electronics, iki adet yeni ürünüyle AIS pazarına da adım attı.

AIS, denizde yaşanan veya yaşanması muhtemel herhangi bir duruma karşı, denizcilerde farkındalık oluşturan bir teknolojidir. AIS; denizcilerin, diğer tekneler hakkında gözle göremeyeceği bilgiyi aktaran bir sistem olarak açıklanır.

AIS-telsiz-AISLink-CA1 AIS-telsiz-AISLink-CA1-1
AIS-telsiz-AISLink-CA1-2 AIS-telsiz-AISLink-CA1-3

Class A telsiz olan AISLink CA1, dünya çapında kendini açıkdeniz denizciliği alanında kanıtladı bile. AISLink CA1’in birden fazla dildeki arayüzü, AIS mesajları gönderip alabiliyor ve kullanıcısına belirli telsiz ayarlarıyla şifreli güvenlik sağlıyor.

AIS-telsiz-AISLink-CB1 AIS-telsiz-AISLink-CB1-1
AIS-telsiz-AISLink-CB1-2AIS-telsiz-AISLink-CB1-3


AISLink CB1 ise, entegre GPS antenine sahip, Class B telsiz olarak piyasaya sunulan ikinci model. ACR’nin bu diğer yeni elektronik cihazı, entegre anten yapısı sayesinde dıştan takılma antenli cihazlara göre, kurulumda büyük kolaylık ve zaman tasarrufu sunuyor. NMEA 0183 ve 2000 data çıkışları, AISLink CB1’i navigasyon sistemleriyle birlikte çalışmasını sağlıyor. Cihazın bir diğer özelliği ise ‘sessiz modu’. Sessiz mod açıldığında cihaz, çevre teknelerin AIS bilgilerini alırken kendi bilgilerinin gönderilmesini engelliyor.

AISLink CA1 ve AISLink CB1 ürünleri; ACR tarafından iki yıl garantili olarak piyasaya sunuldu. 
 

www.acrartex.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder