Satılık Tekneler

Abu Dhabi’de 8 Yat Kül Oldu
15.03.2016 Abu Dhabi’de 8 Yat Kül Oldu
Abu Dhabi Yat Kulübü’nde geçtiğimiz hafta çıkan büyük yangının bilançosu hesaplanıyor. Birleşik Arap Emirlikleri, Abu Dhabi’de yer alan yat kulübünde çıkan yangının kaynağının iki ayrı yat olduğu belirlendi. Olay sırasında yanan iki yat, etraftaki diğer teknelerden uzaklaştırılmaya çalışılırken alevler başka altı tekneye daha sıçradı. Yangın çok daha büyük bir boyuta erişmeden söndürüldü ancak toplamda 8 yat adeta kül oldu. 

abu-dhabi-yacht-club-fire

Yangının bu kadar konuşulmasının sebebi ise, kül olan yatlardan iki tanesinin 30 metre üzeri, süperyat sınıfına giren boyutlarda olmasıydı. Ancak; yine de marinada toplam 221 tekne ve 23 jet ski’nin olduğu hesaba katılırsa, facianın eşiğinden dönüldüğü de kabul edilebilir. 

Yaşananların ardından olayla ilgilenen Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı, kurtarma detaylarını inceledi ve yangının sebebinin araştırılması hususunda yetkililerle bizzat görüştü. Yangının sebebi henüz belirlenememiş olsa da olayla ilgili inceleme sürüyor. YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder