Satılık Tekneler

Abu Dhabi Takımı Class 1 Offshore Şampiyonluğunu Kazandı
11.11.2015 Abu Dhabi Takımı Class 1 Offshore Şampiyonluğunu Kazandı
Gary Ballough ve John Tomlinson ikilisi, sezonun final yarışının üçüncü turunda motorlarının stop etmesinin ardından, yeniden çalıştırıp ikinciliği kazanarak, Abu Dhabi takımına ilk Dünya Class 1 Offshore Şampiyonluğunu hediye ettiler.

Class-1-Dünya-Şampiyonluğu

Class 1 şampiyonluklarına ambargo koymuş olan Victory Team pilotları Arif Al Zaffain ve Nadir bin Hendi ikilisi, sezonun final yarışında rahat bir yarış çıkartarak damalı bayrağı ilk geçen ekip olmalarına rağmen, 2015 sezonunda şampiyonluğu ellerinden kaçırdılar. Victory Team 2015 yılında da yeniden şampiyonluğu kazanabilmek için, sezonun son yarışında ikinci teknelerini Darren Nicholson ve Matteo Nicolini’ye teslim ederek Abu Dhabi Takımı’nın şampiyonluğunu engellemeye çalışmışlardı. Ancak Darren Nicholson ve Matteo Nicolini ikilisi yarışı üçüncü sırada tamamlayabildi.

abu-dhabi

Sezonun son yarışının startı öncesinde şampiyona lideri Abu Dhabi takımının sadece 8 puan gerisinde olan Luca Fendi ve Giovanni Carpitella ikilisinden oluşan T-Bone Station takımının umutları, daha yarışın başında Abu Dhabi takımının diğer teknesine geçildiklerinde söndü. Yarışın içinde Rashed Al Tayer ve Majed Al Mansoori ikilisinin yer aldığı Abu Dhabi 5 teknesini geçmelerine rağmen, öndeki grubu yakalamaları imkansız olduğundan sezonu ancak üçüncü sırada tamamladılar.

abu-dhabi-5

2016 sezonuna tecrübeli pilot Uğur Işık yerine, çaylak Niclas Johansson ile başlayan Zabo Racing takımı için bu sezon tam bir kabus oldu. Sezonun son yarışını ancak iki tur geriden tamamlayabildiler.

2015 sezonu final yarışının start anı nefesleri kesti. Victory her iki teknesi ile birlikte, rakipleri Ballough ve Tomlinson kontrolündeki Abu Dhabi ekibini sıkıştırmaya çalıştılar. Sanki bir drag yarışı seyrediliyordu. Bu nefes kesici anların sonunda, ilk şamandıra dönüşüne Abu Dhabi ekibi lider olarak girdi. Victory 3 ise yarışta kontrolü bırakmadan liderin ardında hata kolluyordu. Abu Dhabi ekibi üçüncü turda yavaşladığında yarışın liderliğini ele geçirdiler. Yarışın kalan sekiz turunda öndeki üçlünün sırası değişmedi.

RaffaelloBastiani

Class 1 dünyasında bir devrim sayılacak olan Abu Dhabi takımının birinciliği, Victory takımının sekiz yıl üst üste ve toplam 12 şampiyonluğu sonrasında geldiği için bir başka anlam ifade ediyor.

class-1-offshore

V1 Dünya Şampiyonasında ise Abu Dhabi, Grand Prix öncesinde şampiyona lideri olan İtalyan Karelpiu takımındaki Federico Montanari ve Antonio Schiano ikilisi hem sıralamayı hem de yarışı kazanarak, Dünya Şampiyonluğu'na ulaştılar. Yarışın başlarında çok hızlı olan ve yarışta liderliği alan Bernico-New Star teknesinin yaşadığı sıkıntı sonrasında, Karelpiu ekibi yarışta önce liderliği aldı ve sonra rahat bir yarış çıkarttı. Bernico-New Star teknesinin geri kalması sonucunda, Silverline ekibinden Ian Blacker ve Drew Langdon ekibi yarışı ikinci sırada tamamladılar. Bernico-New Star ekibi son yarışta yaşadıkları sıkıntılara rağmen, Dünya Şampiyonasında ikinciliği kazanma başarısı elde ettiler.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder