Satılık Tekneler

A' Design Ödülünü Sarp Yacht Kazandı
02.10.2015 A' Design Ödülünü Sarp Yacht Kazandı
A' Uluslararası Tasarım Ödülleri yarışmasında, yat ve deniz araçları tasarım kategorisinde yarışmanın ünlü Altın A' Design Ödülünü, Sarp Yacht Sarp 46M modeli ile kazandı.

sarp-46m

Sarp 46M süperyatı zamanın ötesinde olmak için tasarlanmış. Tasarımın ruhunda, bu teknenin her türlü deniz koşulunda ve dünyanın her yerinde rahatlıkla seyir yapabilmesi yatıyor. İşte bu nedenle süperyatın dış görünümüne baktığımızda, gövdesi boyunca harika bir akış gösteren çizgileri, çok iyi oranlanmış ve canlı görünüyor. Güçlü ve güvenilir geniş bir gövdeye sahip olacak yatın gövdesi için kullanılabilecek tek malzeme, çelik olarak seçilmiş. Ancak, epoksi kompozit malzemeler üst yapının yuvarlatılmış formunun elde edilebilmesi için kullanılacak. Böylece üst yapı daha hafif olacak ve yatın hızının ve menzilinin artmasına hizmet edecek. Bütün bu hassas dengeler Sarp Yachts tersane müdürü Emre Şandan ve onun ekibinin gayret ve deneyimi ile gerçeğe dönüşmüş.

sarp-46m-1

Dış tasarımı ve mühendisliği Sarp Yacht & Tanju Kalaycıoglu, imzasını taşıyan Sarp 46M'in iç dekorasyon tasarımı ise, Sarp Yacht & Adam Lay Studio tarafından yapılmış. Yeni Sarp 46M yatının iç tasarımında, bir çatı katı veya bir dağ evi etkilerini andırır şekilde en kaliteli doğal ağaçlar ve metal malzemeler kullanılmış.

sarp-46m-2

Sarp Yacht, Türkiye’nin en çok tanınan markalarından Eti şirketler grubunun bir parçasıdır. Türkiye’nin en ünlü ailelerinden biri olan Kanatlı ailesinin bir yatırımıdır. Antalya Serbest Bölgesindeki en büyük tersane olan Sarp Yachts 10.000 m²’lik modern tesisleri ile 70 metre uzunluğa kadar süperyat üretme kapasitesine sahip.

46 metre uzunluğa sahip olan Sarp 46M 'in genişliği 9 metre, % 50 dolu kapasite ile su kesimi 2,40 metre. Motorları hakkında bilgi bulunmayan süperyatın maksimum hızı 14,8 knot, seyir hızı ise 12 olarak veriliyor. Çelik gövdeli Sarp 46M'in seyir hızında 3.200 deniz mili menzili olduğu açıklandı.
 
www.sarpyacht.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.