Satılık Tekneler

90 feet’lik balıkçı motoryatın yapımı sürüyor
03.11.2015 90 feet’lik balıkçı motoryatın yapımı sürüyor
Yaklaşık 35 yıldır sektörde gelişen ve küçük balıkçı teknesi yapımından, 700 dönümlük bir denizcilik endüstrisi tesisi haline gelen Amerikalı üretici Jarrett Bay Boatworks, şimdi 90 feet boyunda bir sportif balıkçı motoryat inşa ediyor. 

jarrett-bay-90-motoryat

Özel yapım bir model olacak olan 90 feet’lik bu sportif balıkçı, Jarrett Bay firmasının başkanı Randy Ramsey tarafından ‘sıradan bir sportif balıkçı yatı olmayacak’ diye özetleniyor. 

Şimdiye kadar ürettiği en büyük özel yapım motoryat olan 62 feet gövdeli sportif balıkçı, üstün nitelikleri ve gelişmiş teknolojileriyle adından söz ettirmişti. Yapımı devam eden ve gövdesi henüz çevrilmiş olan 90 feet model, öncekine göre teknik açıdan çok daha yenilikçi bir motoryat.

jarrett-bay-90-motoryat-1

Şimdiye kadar üretimine müdahil olduğu en gelişmiş tekne olduğunu söyleyen başkan Randy Ramsey, geçtiğimiz günlerde tamamladıkları ve çevirdikleri ahşap gövde hakkında şunları söyledi; ‘Kompozit malzeme tercih etseydik, ağırlıktan tasarruf ederdik. Ancak biz, sahibinin özel talepleri doğrultusunda teknenin daha sessiz olması için ahşap gövdeyi tercih ettik.’ dedi. 

jarrett-bay-90-motoryat-2

Motoryatın makine tipleri henüz belirtilmiyor. Ancak, 10 knot süratle 4 bin deniz mili mesafeyi rahatlıkla katedebilecek kapasitesi şimdiden açıklanıyor. Seyir sürati 30 knot’ın üzerinde, maksimum sürati ise 40 knot’ların ortalarında olacak diye tahmin ediliyor.

Motoryatın konforunu maksimum düzeyde tutmayı amaçlayan Jarrett Bay, Seakeeper’ın en gelişmiş ve en büyük dengeleyici sistemini uygulayacak. Aerodinami testleri performansı maksimize edecek ve fiber-optik kablolu alt yapı, ses ve görsel iletişim sistemlerini destekleyecek.


Şuanda 70 feet boyunda bir motoryata sahip olan bu Jarrett Bay 90’ın sahibi, yeni teknesini ailesiyle Bahamalar’da kullanacak. Sahibi aynı zamanda, Panama ve Güney Pasifik’te balık takibi seferlerine de çıkacak.
90 feet’lik bu motoryatta 6 adet kamara tasarlandı. Toplam banyo adedi ise beş. Motoryatın sahibine teslimat tarihi 2017’nin bahar ayları olarak planlanıyor.
 
www.jarrettbay.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.