Satılık Tekneler

85M Sabdes Süperyat
10.10.2016 85M Sabdes Süperyat Avustralyalı yat tasarımcısı Scott Blee, en son çalışmasına ilişkin bilgileri paylaştı. Ünlü tasarımcının üzerinde uzun süredir çalıştığı en son süperyatı, 85 metre uzunluğunda ve ileri düzeyde verimli, modern bir süperyat. Bu çalışma Sabdes Design stüdyosu ile birlikte geliştirildi.

85M Sabdes Süperyat

Yeni süperyat tasarımının en önemli özelliklerinden birisi, yatın arzu edildiği şekilde tamamen şekillendirilebilmesi ve 80-90 metre arasında farklı büyüklüklerde mühendislik hesapları yapılmış platform kullanıyor olması denilebilir. Yat tasarımı öncesinde Sabdes Design stüdyosu, bazı Avrupalı büyük yat üreticilerin görüşlerini alıp, sonrasında da müşterilerden gelecek taleplere göre tasarımın arzuya göre şekillendirilmesini yapacak.

85M Sabdes Süperyat2

Sabdes Design stüdyosu yeni konsept tasarımının mühendislik hesaplarını, Icon Yachts’ın 85 metre uzunluğundaki bir modelinin üzerinde geliştirmiş.

Süperyatın üst yapısı için iki temel seçenek sunuluyor. Gövde formu ise yatı sipariş edecek müşterinin arzularına uygun olarak bir terzi titizliğinde şekillendirilebilecek. Gövdenin tasarımındaki önemli konulardan birisi de, kesinlikle burun şeklinin de isteğe göre şekillenebilecek olması. İstenirse balta burun istenirse geleneksel burun tasarımı yapılabilecek. Sonrasında da üst yapıda dışa açılır kıç balkonu veya üst yapıya entegre edilmiş balkon seçeneği bulunacak.

85M Sabdes Süperyat3

85 metre uzunluğundaki Sabdes'in motor güç ünitesi, yat üreticisinin mühendislik platformuna göre geliştirilecek. İstenildiği takdirde güç ünitesi de tamamen arzuya göre şekillenebilecek. Sabdes Design stüdyosunun tercihi ise, hibrit güç ünitesinin kullanılması.

85M Sabdes Süperyat4

Avustralyalı yat tasarımcısı Scott Blee tasarımını şöyle yorumluyor; “En son Hollanda’ya gittiğimde, bir sonraki tasarımım için çok farklı düşünceler edindim. Bölgedeki tersaneler ve brokerler ile görüşmelerim ve onları ziyaretim sonrasında düşüncelerim daha netleşti. Düşüncelerim arasında ilk sırada, süperyatın gövdesinin ve güç ünitesinin verimli olması yer aldı. Sonrasında da, uzun ve güçlü dış çizgilere sahip, çok fazla detaylı olmayan, kolay inşa edilebilir, geniş cam yüzeyleri olan, iç ve dış mekanlarının birbiri içine geçmiş olması, ince detay özelliklerine uygun ve de hepsinin bir arada olacağı benzersiz bir proje geliştirmem gerektiği duygusuna kapıldım. Aldığım kararlar arasında, fazla detaylı olmayan ancak ince detaylandırılmaya uygunluk düşüncesi ile, süperyatın üst yapısının şekillendirilmeye olanak sağlayacak şekilde düzenledik. Ayrıca, gövde şeklinde yapılacak ufak değişiklikler ile süperyatın nasıl bir anda değiştiğine bizler de çok şaşırdık. Hangi gövde veya hangi üst yapı seçilirse seçilsin, yeni konsept çalışmamız yat sahibine bir başka benzeri olmayan süperyat sunacak.”YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.