Satılık Tekneler

85 metrelik yeni explorer : Silver Loft
10.11.2015 85 metrelik yeni explorer : Silver Loft

Avustralyalı tersane SilverYachts, 85 metrelik yeni ‘explorer’ tasarımının detaylarını paylaştı. Silver Loft isimli bu 85 metrelik explorer, ilk yeni jenerasyon hızlı explorer yat olma özelliğine sahip. Aynı zamanda Silver Loft, SilverYachts’ın üreteceği beşinci gövde olacak.

silver-loft

Tersanenin Batı Avustralya’daki tesislerinde yapımı devam eden explorer yatın tasarımı ve mühendisliği, Espen Oeino tarafından yapıldı. 

70 metrelik  Silver Series yatların en ve boy oranına sahip olan bu yeni 85 metrelik model, yine aynı şekilde benzer hidrodinami ve doğa dostu bir tasarım olarak ortaya çıkarıldı. Ancak bu sefer neredeyse iki kat hacimde; 1600 groston. 

Tersanenin üreteceği en verimli gövde olacak olan bu 85 metrelik gövde, ton başına düşen beygir hesabına göre şimdiye kadar ki en yüksek orana sahip. 

silver-loft-1

Silver Loft’ ismi ise, üst güvertedeki 300 metrekarelik loft benzeri boş alandan geliyor. Bu alan, yere kadar inen camlar ile çevrili misafir bölümü olarak kullanılacak.

Silver Loft explorer yatın iç düzenini inceleyecek olursak, özel salonu olan tekne sahibi bölümü ilk göze çarpan unsuru olarak karşımızda. Konaklama kapasitesinin kalanı ise, 3 VIP ve alt kattaki ana güvertede yer alan 4 misafir kamarasından oluşuyor. VIP kamaraların ikisi üst güvertenin baş tarafında konumlanıyor. Toplamda 21 kişilik personel grubu ise, dokuz adet tayfa ve dört adet personel kabininde konaklıyor.

Ana güvertenin açık kısmında birçok düzen seçeneği mevcut. Açıklanan tasarımda, kıç tarafta deniz taşıtları taşıma alanı ve üç adet helikopter pisti bulunuyor. Helikopter pistlerinden biri hangara dönüşerek, uzun mesafe seyirlerde helikopter taşımaya müsait şekilde tasarlanmış. 

silver-loft-2

Bu dev explorer yatın çift MTU makineleriyle erişebileceği sürat, 24 knot olarak açıklanıyor. 18 knot süratle katedebileceği mesafe de 5 bin deniz mili. 

Yapım aşamasının yarısına gelinen Siver Loft’un teslimatı, 2017’nin sonunda gerçekleşecek. Silver Loft’un ardından tersane, yine 85 metrelik 6. gövdenin üretimine ara vermeden başlayacak. 

 
silveryachts.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.