Satılık Tekneler

77 metrelik keşif yatı ''Yersin''
14.10.2015 77 metrelik keşif yatı ''Yersin''
Gerçek anlamda bir ‘açık deniz taşıtı’ hayalini MV Yersin adlı süperyatın inşasıyla gerçekleştiren sahibi, ‘explorer’ olarak geçen yatına; veba hastalığına sebep olan bakteriyi bulan doktor ve maceraperest Alexandre Yersin’in adını verdi. 18 aylık teknik planlama ve 36 ay süren inşa aşamalarının ardından, MV Yersin explorer tipi süperyat suya indirildi. 

süperyat-yersin

1950’lerin cruise gemilerinden esinlenilerek çizilen MV Yersin, zamana meydan okuyan tasarımı ve çığır açacak nitelikteki teknolojileriyle adından söz ettiriyor. Son derece verimli ve doğa dostu bir süperyat olan 77 metrelik bu ‘kaşif’, her türlü zorlu koşulda dünyanın dört bir yanına seyredebilecek kapasitede bir süperyat. 

süperyat-yersin-1

Son derece geniş eni sayesinde, su hattı seviyesinde geniş su sporları ekipmanları taşıma kapasitesi var. Bunların başında ise, yine su hattından açılan kapak ile denize rahatça erişim sağlatan profesyonel dalış tesisi geliyor. Dalış tesisinin yanında jet ski’ler, kanolar ve şişme servis botları da yine bu kısımlarda taşınıyor. 

süperyat-yersin-2

Açık alanlardan ise misafir ve teknik bölümler, akıllı bir düzen ile birbirinden ayrıştırılmış. Güçlü vinçler ile birlikte bu vinçlerin kullanıldığı 7,5 metrelik servis botları, 7,3 metrelik bilim ekipmanları taşıyan bir diğer servis teknesi ve 11 metrelik misafir servis botu, yine bu kısımlarda taşınıyor.

süperyat-yersin-3

Tekne sahibi güvertesi ise, tasarımcısı Pierre J. Kubis tarafından ‘geminin sosyal kalbi’ olarak tasvir ediliyor. Bu güvertede tekne sahibinin lüks suiti, özel yemek odası ve üst güvertenin kıç tarafına çıkışın buradan yapılabildiği salon kısmı yer alıyor. 16 misafirin konaklayabildiği diğer misafir kamaraları ise, ana güvertede konumlanmış.

süperyat-yersin-4 süperyat-yersin-5
süperyat-yersin-6 süperyat-yersin-7

Dev süperyat MV Yersin’in diğer dikkat çekici misafir kısımları ise; 12 kişilik sinema salonu, kapalı jakuzzi, kütüphane, spor salonu, masaj odaları ve hamamı.

süperyat-yersin-8 süperyat-yersin-9

Buzullarda seyredebilecek kapasitede tasarlanan Yersin’in gövdesi ve kapasiteleri, 18 misafiri ile birlikte 24 kişilik personelini 50 güne kadar karadan bağımsız şekilde konaklamasına yetiyor. İki adet 1500’er kW’lık motorları, 11 knot süratte 15 bin deniz mili mesafe katedebilme kapasitesine sahip. Gelişmiş dinamik pozisyon sistemleri ise, yatın 10 gün boyunca aynı noktada sabit durabilmesine rahatlıkla yetiyor. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.