Satılık Tekneler

73 metrelik proje "Sapphire" görücüye çıktı
30.05.2014 73 metrelik proje "Sapphire" görücüye çıktı

sapphire- above

Tim Gilding Marine Design tasarımı olan Sapphire projesi 3 ana hedef doğrultusunda ortaya çıkarıldı. Bunlardan ilki 'explorer-stili' motoryat estetiğine sahip olmasıydı. Bununla birlikte şık ve minimalist formu detaylarınıda barındıracaktı. İkincisi hafif ve havadar olmasıydı. Geniş ve rahat iç mekanı, açık alanlarla iç içe tasarlandı. Üçüncü hedef ise uzun okyanus seyirlerine uygun olmasıydı. Sapphire projesi, etkin ve konforlu seyirler için hibrit itiş sistemi ve enerji koruma sistemleriyle donatıldı.

Sapphire- exterior

73 metre boyundaki Sapphire, dikey burun yapısı, minimalist dış çizgileriyle tüm ana isteklere cevap veriyor. Salon güvertesinin çıkıntılı kısımları orta bölümde fazladan genişlik ve güneş ışığından iyice faydalanma imkanı ortaya koyuyor. Bu bölüm rahat, konforlu bir moda çerçevesinde düzenlendi.

Üçüncü hedefe cevap veren gövdesi, mümkün olan en az direnci oluşturarak süratli bir yapıya sahip. Dikey burun yapısı yarı-ampul bölümleriyle bu yapının en önemli ayrıntısı. Hibrit dizel-elektrikli itiş sistemi sayesinde Sapphire 18 knot süratle 8 bin deniz mili mesafe katedebiliyor.

Sapphire'in dış yapısının özellikleri arasında korsan tehditini azaltacak unsurlar kullanıldı. Motor yata girişlerin en az olması ve dış merdivenlerin tercih edilmemesi bu unsurlar arasında.  

Sapphire- galley

Teknik Özellikler:

LOA – 73.5m 

LWL – 73.0m  |  

BOA – 14.5m  

Draft – 2.5m  

Displ. – 986 tonnes 

Power – 3,300hp

Guests – 12  

Crew – 16 

Construction – Aluminium 

Class – GL

Propulsion – Diesel-electric Azimuth pod-drive system 

Range 8,000nm Speed – 18 knots (cruise.)
www.timgilding.com/


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder