Satılık Tekneler

71. Rolex Sydney Hobart Yat Yarışı
18.12.2015 71. Rolex Sydney Hobart Yat Yarışı
Rolex sponsorluğunda düzenlenen, büyük Sydney – Hobart yat yarışının 71. startına az bir süre kaldı. 110 uluslararası yatın katılımıyla gerçekleşecek olan Rolex Sydney Hobart Yat Yarışı, 26 Aralık’ta start alacak.

Rolex Sydney Hobart Yat Yarışı

28 farklı milletten ekibin katılacağı büyük yarış, dünyanın en prestijli offshore yat yarışı olarak nitelendiriliyor. 628 deniz mili mesafe katetmesi gereken tekneler, start edecekleri Sydney’den, Tasman Adasının Hobart limanındaki finiş hattına kadar birbirleriyle kapışacak. 

Wild Oats XI

Bu haftanın başında, büyük yarışın provası yapıldı. Modifikasyonlarının tamamlanmasının ardından denemeleri devam eden Wild Oats XI, ‘gümüş kurşun’ Rambler 88, Ragamuffin 100 ve Perpetual Loyal, 14 deniz mili mesafeli rotada deneme yarışına katıldı. Rolex Sydney Hobart yarışlarının en büyük favorisi, Reichel Pugh tasarımı, Bob ve Sandy Oatly’nin Wild Oats XI teknesi, bu hazırlık yarışını kazandı. 

comanche

26 Aralık’daki start öncesinde 100 feet’lik Comanche, Ken Read dümenciliğinde deneme ve antrenman seyirlerine devam ediyor. Geçen yılki Sydney – Hobart yarışının üzerinden geçen, bir sene boyunca bir çok organizasyonda boy gösteren Comanche’nin, bu yıl Wild Oats XI’i geride bırakıp bırakamayacağı merak konusu. Bunun ötesinde Rambler 88’in de, geçen yıla nazaran çok daha iyi bir yarış çıkartması bekleniyor.
 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder