Satılık Tekneler

70m King Shark
13.01.2017 70m King Shark Rossinavi tersanesi tarafından yapılan açıklamada; hem okyanusla hem de doğa ile uyumlu bir şekilde denizlerde seyir yapabilecek, Team For Design tasarımı yeni 70 metrelik kutup sınıfı King Shark süperyatınının sözleşmesinin imzalandığı ve üretimine kısa süre içinde başlanacağı duyuruldu.

King Shark

Kuzey kutbunun aşırı buzla kaplı denizlerinde seyir yapabilecek olan King Shark, yatçılık keyfini dünyanın en uzak noktalarına taşıyor. Karayiplerden Antartika’nın sıfırın altındaki koşullarına geçiş özgürlüğü, King Shark'ın DNA’sını oluşturuyor. 

King Shark.

Rossinavi CEO’su Federico Rossi proje hakkında; “63 metre uzunluğundaki Vector projesinden sonra bu megayat yapımının, özellikle kutup sınıflandırmasında seçilmesinden çok memnunuz” diyor.

King Shark; şık, ahenkli tasarımı ve agresif kabiliyetlere sahip bir yat için gerçekten uygun bir isim. 70 metre uzunluğundaki yatın genişliği 12.70 metre olacak ve 1.560 groston ağırlığı ile 6.000 deniz mili menzile kolaylıkla erişebilecek.

King Shark..

Uslanmaz bir kaşif olan Enrico Gobbi tarzı ile, keşif yatları pazarının sağlam tekne tasarımcılarından birisi olarak, King Shark'ı en zorlu ve egzotik koşullarda mükemmel hizmet vermek üzere tasarladı.

Antarktika’nın sıfırın altındaki iklimlerinde olduğu gibi Karayipler'de de rahat şekilde seyir yapmak için tasarlanan King Shark, sınırsız seyir sağlamanın ve güvenli olmasının yanı sıra konforlu, sağlam deniz platformuna sahip. 12 knotta 6.000 deniz mili seyir yapan yat, en yüksek 17 knot hıza çıkabilecek. 

King Shark...

King Shark'ın, Rossinavi’nin 49 metrelik Prince Shark serisinden bir sonraki evrim aşaması olarak, şu anda firmanın İtalya, Viareggio’daki tesislerinde Rina ve Lloyds tescili altında inşasına başlanıyor.

Rossinavi, heyecan verici projeyi yeni müşterilerine sattıktan sonra, bugüne kadar yapımı devam eden en iyi keşif projelerinden birisi olarak anılmaya başlandı.

King Shark,

Rossinavi tarafından net bir şekilde teyit edilmemesine rağmen, King Shark projesinin, dünyanın düşük bakım gerektiren elektrik itiş sistemli ve buz kırıcı özelliklerdeki ilk süperyatı olması bekleniyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder