Satılık Tekneler

54 metrelik Advantage'ın refiti tamamlandı
24.11.2015 54 metrelik Advantage'ın refiti tamamlandı

54 metre boy uzunluğuna sahip olan, Damen yapımı Sea Axe destek gemisi Advantage’in, refit çalışması tamamlandı. Proje yaklaşık 4 ay sürdü. 


Ocean Marine tarafından Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen refit inşası, geminin bir süperyat destek gemisi olarak hizmet vermesi amacına uygun olarak gerçekleştirildi. Gemiye bir denizaltı garajı eklenirken gemi, yepyeni bir güverte konfigürasyonu ve Quantum dengeleyiciler ile donatıldı. Refitin finali ise, yeni gri ve beyaz gövde boyasıyla yapıldı.

Öncesinde bir açıkdeniz destek gemisi olan Advantage’ın 60 kişi üzeri taşıma kapasitesi yerini, üç misafir kamarası ile tamamen yeni personel kamaraları ve bir ofis ile oturma odasına sahip kaptan kamarasına bıraktı. Alt güvertedeki mutfak ve tayfa bölümü ise, yeni süperyat destek gemisi amacına uygun olarak geliştirildi ve daha donanımlı hale getirildi.


Dış alanlardan bahsedilecek olursa, Bolidt’in sentetik güverte uygulaması, kıç demiri ve denizaltı garajı göze çarpan başlıca yenilikler arasında. Tüm bunlar, ana geminin keşif amaçlarına destek verebilmek üzerine düşünülen unsurların en temel olanları.

Refit çalışması tamamlanan Advantage, Tahiti’ye yola çıkacak ve ‘anagemisi’ olan süperyata eşlik edecek.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder