Satılık Tekneler

54. Cenova Boat Show Açılışa Hazır
29.09.2014 54. Cenova Boat Show Açılışa Hazır
54. Genova Boat Show pek çok yeniliklerle kapılarını açmaya hazırlanıyor. Genova Boat Show uluslararası yatçılık dünyasının yenilikleri ile görkemli bir açılış için geri sayıma başladı. Özellikle İtalyan üreticilerin boy gösterisine sahne olması beklenen Genova Boat Show 1 – 6 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak.  Her zaman olduğu gibi İtalyan yat fuarında büyüklük ve çeşitlilik öne çıkıyor; her boydan yeni yatlar, aksesuarlar ve sistemler... Yelkenli teknelerde pozitif eğilim bir çok yeni tekne lansmanı ancak bunun yanı sıra orta boy motor yatlar ve RIB’lerde pek çok yeni model görücüye çıkacak.

54. Cenova Boat Show

54. Genova Boat Show’da en az 100 yeni ürünün tanıtımının yapılacağı duyuruldu. Fuarın yıldızı ile başlarsak; en büyük motor yat 36,5 metre (120 ft) boyundaki Sanlorenzo SL118 ilk kez İtalya’da görücüye çıkacak. İkinci büyük 35 metre (115 ft) boyundaki bir başka “Made in Italy” nefes kesici ürün Fipa Group teknesi AB35. Yelkenli dünyasında ise 24 metre (79 ft) uzunluğundaki üstün yenilikçi çizgilere sahip bir teknoloji harikası Vismara V80 Easy Cruising bu yılın tacını taşıyacak. 

Büyüklerden bahsettikten sonra sıra küçüklerde; en küçük tekne 2,2 metre (7 ft) uzunluğundaki şeffaf VTR versiyonu da bulunan Vergaplast 220 T. Yelkenliler arasında ise şovdaki rekor bu yıl 5,8 metre (20 ft) uzunluğundaki Fareast 18’e ait.

Büyük motor yatlar olarak Sanlorenzo’nun SD 112’si (33.60 m, 110 ft), Ferretti Group’un yeni lansmanı Pershing 70 ve Navetta Custom Line 28. Bénéteau Group parçası Monte Carlo Yachts’ın İtalyan yönetim ve üretim ürünü MCY 86 ilk başta sayabileceğimiz göz alıcı motor yatlar. 

54. Cenova Boat Show

Lobster kategorisinde de pek çok yenilik göze çarpıyor. Rose Island yeni tekneleri Rose Island 53’ü görücüye çıkartırken Austin Parker benzer bir tekne diyebileceğimiz A64 Fly ile ziyaretçilerin karşısında olacak. Trawler dünyasında da Absolute 58’den Cranchi 43 Eco Trawler’a kadar pek çok yeni tekne göreceğiz, daha klasik ama hala çekici olan ve tam bir İtalyan Paranà 38 by Rio Yacht.

Bu yıl fuarda RIB kategorisinde de pek çok model ziyaretçilerin beğenisine sunulacak, en çarpıcı bir kaç modelden bahsetmek gerekirse; Zar 49, Capelli Tempest 570, Solemar 350 Oceanic, Predator 650 Italboats, Marlin Boat 298, Scanner 710 Envy ve MV 620

2014 Genova Boat Show’da baş rol kesinlikle yine yelkenlilerde olacak. Yenilikler saymakla bitecek gibi değil ama şunu söyleyelim pek çoğu İtalyan... Adaylar Italia Yacht 15,98, Advanced 44 her ikisi de dünya prömierlerini yapacaklar ve de inanılmaz ölçüde rafine edilmiş Solaris 58. Fransızlarda bu arada uyumuyorlar, az da olsa fuarda, büyük tekne kategorisinde Oceanis 60 ve Jeanneau 64 ile yer alırlarken küçük sınıfta Oceanis 35 ve Sun Odyssey 349 yer alıyor. İtalyan Sirena Marine’nin distribütörü Sirnew, diğer teknelerin yanında Alman Frers tasarımı Euphoria 54’ün tanıtımını yapacak.

54. Cenova Boat Show

İki ilginç yeni proje fuarda yer alacak, biri Alman Hanse Grubundan diğeri ise Fransız Dufour: İlki Dehler 46’nın ve Hanse 560’ın tanıtımını yaparken, Dufour İtalyan Umberto Felci tasarımı  382 ve 560 Grand Large ile iki modelle şovda yer alacak. 

B pavyonu ve Power Village içinde yer alan aksesuarlar ve sistemlerdeki yeni ürünlerin tamamını anlatmak nerede ise imkansız. Ama şunu da söylemeden geçmeyelim, denizcilik sektörünün elektonik devleri Furuno, Garmin, Navico ve Raymarine büyük standları ile fuarda yerlerini aldılar.

http://www.monacoyachtshow.com/
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder