Satılık Tekneler

50M Ferrari Franchi Konsept Yelkenli
20.08.2015 50M Ferrari Franchi Konsept Yelkenli
Ferrari & Franchi tarafından tasarımı yapılan, 50 metre uzunluğundaki yelkenli süperyatın konsept projesi yayınlandı.

Ferrari-Franchi

İtalyan Marco Ferrari & Alberto Franchi tasarım ofisi, yeni 50 metre uzunluğundaki süper yelkenli konseptini açıklamaktan gurur duyduklarını ifade ettiler. Ferrari & Franchi konsepti lüks yat, yenilikçi ters buruna sahip. Göz alıcı yelkenli, modern tasarımının sonucunda özellikle dış alanlarında eğlence için çok büyük alanlar sunuyor.

Ferrari & Franchi süperyat konseptinde, sahip olunan maksimum konfor ve mükemmel tasarımı ile dünyayı keşfetmek hedefleniyor. Bu yeni süper yelkenli regatta yarışlarına da katılabilecek özelliklere sahip. Harika etkin ve etkili yelken planları ve yaratıcı ters burunun sağladığı avantajlar ile, geleneksel tasarımlara göre daha yumuşak bir seyir sunacak.

Ferrari-Franchi-1

Ferrari & Franchi'de konaklama için dört kamara bulunacaktır. Kamaralardan bir tanesi yat sahibine, diğer üç kamara misafirlere ayrılacak. Ayrıca bir kamara daha ilave edilebilme olanağı ile toplam konaklama kapasitesi 10 kişiye çıkabiliyor. Tercihler tamamen yat sahibinin istekleri doğrultusunda şekillenebiliyor. Alt güvertede de 3 mürettebat kamarası yer alıyor. 6 mürettebatın konaklayacağı kamaralara ilaveten, bir de kaptan için ofis ve özel kamara yer alıyor.

Yelkenli'nin arka bölümünde bir güneşlenme iskelesi jakuzi ile birleşmiş durumda. Jakuzinin her iki tarafından üst güverteye çıkan merdivenler ile ulaşılan bölümde, bir çift dümen de bulunuyor.

Ferrari-Franchi-2

Ferrari & Franchi süper yelkenli yatı modern görünümü, cam ve alüminyumla detaylandırılmış yapısına ilaveten, tavanlardaki geniş pencereleri sayesinde salona daha çok doğal ışık alınmış. Büyük ve geniş kayar kapılar sayesinde dış alan ile iç alan birleştiriliyor. Bu bölümde 10 konuğun yemek yiyeceği büyük bir yemek masası yer alıyor.

Süper yelkenlinin üst güvertesinin arka bölgesinde, büyük bir güneşlenme minderi doğrudan bir yüzme havuzu ile karşı karşıya konumlandırılmış. Bu büyük havuz seyir halinde iken kapatılıyor ve bir başka güneşlenme minderine dönüştürülüyor.

Ferrari-Franchi-3

Ön güvertede bulunan iki garaja, 5 metre uzunluğuna kadar iki adet servis botu yerleştirilebiliyor. Ayrıca, ana direğin ön tarafında iki kişilik bir özel bölüm bulunuyor. Bu alan maksimum mahremiyet ve görüş alanı sunuyor.

62 metre direğe sahip olacak Ferrari & Franchi süper yelkenli, kolaylıkla kritik kanallardan (64 metre altında teknelerin geçebildiği Panama veya Süveyş kanalından) rahatlıkla geçebilecektir. Salmasını yukarı kaldırdığında su kesimi sadece 4,5 metreye düşmekte ve bu sayede de sığ sularda (örneğin Bahama) seyir yapabilecektir. Seyir anında ise salmayı aşağıya alarak su kesimini 6,7 metreye çıkartmakta, böylece daha mükemmel bir dayanıklılık elde etmektedir.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.