Satılık Tekneler

50m Aria Süperyat
29.09.2015 50m Aria Süperyat
İtalyan yat üreticisi Mondomarine 50 metre uzunluğundaki yeni projeleri Aria süperyatını geçtiğimiz hafta düzenlenen Monaco Yacht Show'da basına tanıttı.

50m-Aria-Süperyat

Proje ismi M50 Aria olan süperyat, tamamen hafif alaşım metal gövdeye sahip olacak. Aria süperyatının tasarımında Studio Vafiadis ile birlikte çalışmalar yapılarak, yat sahibinin arzuladığı şık ve minimalist çizgilerin yanı sıra, gerektiğinde dış mekanların iç mekanlara dönüşebileceği esneklikte bir tekne üzerinde karar kılınmış.
Mondomarine markası ile tanıtılan süperyatın arkasında, İtalyan Cantieri Navali Campanella tersanesi bulunuyor. Cantieri Navali Campanella tersanesi, 1915 yılından günümüze kadar İtalyan gemi inşa sanayinde iyi bilinen bir isme sahiptir.

50m-Aria-Süperyat-1

50m Aria süperyatında 12 konuk ağırlanabiliyor. Süperyatta 6 kamara bulunuyor, 4 konuk kamarası süperyatın alt güvertesinde yer alıyor. Yat sahibinin kamarası ise, ana güvertenin ön bölümüne konumlandırılmış. Yatın ön bölümünün tamamını kullanan kamarada bir özel spor salonu ve yine bu kamaraya ait bir de balkon bulunuyor. Üst güvertede ise bir adet VIP kamaraya yer verilmiş. 

50m-Aria-Süperyat-2

50m Aria süperyatının benzersiz iki önemli özelliği, süperyatın kıç bölümünde ve üst güvertesinde. Yatın kıç bölümündeki büyük alanlar sayesinde, harika bir yüzme platformu ile nefis bir beach club ortaya çıkmakta. Üst güvertede ise istenildiğinde tamamen açılıp kapatılabilen bir veranda bulunuyor. Bu sayede yattaki konuklar nerede ve hangi hava koşullarında olurlarsa olsunlar bu büyük verandanın keyfini çıkartabilecekler.

50m-Aria-Süperyat-3 50m-Aria-Süperyat-4
50m-Aria-Süperyat-5 50m-Aria-Süperyat-6

50m Aria
süperyatının performansına gelince, sahip olduğu iki adet MTU 16 V 2000 M94 motor ile maksimum 20 knot hıza çıkabiliyor. Süperyatın seyir hızı ise 19 knot. 12 knot hız ile seyir yapıldığında süperyat 3.500 deniz mili menzile varabiliyor.
 
www.mondomarine.mc

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder