Satılık Tekneler

49 metrelik Rossi Navi Polaris
02.09.2014 49 metrelik Rossi Navi Polaris
Prince Shark 49 metre süperyat serisinin ikinci yatı, geçtiğimiz Mart ayında suya indirildi. Kız kardeşi Param Jamuna IV ise tam bir yıl önce, Mart 2013'te suya inmişti. Yeni Rossi Navi süperyat Polaris, bu ay Monaco Yacht Show'da sergilenecek.

Rossi Navi Polaris

Polaris'in muazzam tasarımını, Prince Shark serisinin tasarımcısı, Team For Design şirketinden Enrico Gobbi yaptı. Viareggio'daki İtalyan tersanenin bu nefes kesen serisinin sadece dış tasarımı değil, iç tasarımıda Enrico Gobbi imzalı. Süperyatın mühendisliğini de Arrabito Naval Architects şirketi tamamladı. 

Rossi Navi PolarisRossi Navi Polaris

Prince Shark serisi yüksek stile sahip kibar ve dinamik dış görünümüyle dikkat çekiyor. 500 grosstonun altında; sürat, güç ile hacim ve lüks ihtiyacına sonuna kadar cevap veriyor. Yeni Polaris'in performans verileri, önceki Prince Shark'tan daha üstün. Her süratte çıkardığı mükemmele yakın dalga seviyeleriyle son derece 'geçerli' bir gövde yapısına sahip. Polaris, maksimum olarak verilen 24 knot süratte dahi minimum ses ve titreşim ile en yüksek konforu garanti ediyor. 

Rossi Navi PolarisRossi Navi Polaris

Üç güvertesi ve flybridge'iyle emsal süperyatlarda rastlanmayan şık ve hacimli bir görünümü var. Muhteşem panaromik manzaralar; geniş ve tam boy camlar ile sağlanmış. 45 derece eğimli ön camları ise süperyata 'askeri' bir hava katıyor. 

Hafif aluminyum gövdesi, çift MTU 12V4000 M93L makinelerle itiliyor. 49 metrelik bu süperyatın 'yüksek performanslı' olarak anılması ise bu makinelerin 2580 kW güç üretmesinin bir sonucu.

Rossi Navi Polaris

Polaris'in modern iç atmosferi, zamandan arındırılmış şık ve lüks bir his oluşturuyor. Enrico Gobbi iç tasarımda pamuklu, ipek ve kadife kumaşların uyumundan da faydalanmış. Armani Casa koleksiyonunun kullanıldığı detaylara Venedik'ten gelen cam sanat eserleri eşlik ediyor. Giriş kısımlarda da 18. yüzyıl yağlı boya eserleri tercih edilmiş. 

Rossi Navi Polaris

Tam boy camların kullanıldığı yatak odalarında 10 misafir konaklama kapasitesi mevcut. İhtiyaca göre ek misafir odasının konaklamaya açılmasıyla yatak kapasitesi 12'ye çıkabiliyor. Personelin konaklaması için olan personel kabinlerinin yatak kapasitesi ise 9. 

Rossi Navi Polaris

Polaris, 10 knot süratle 3 bin 800 deniz mili mesafe gidebiliyor. Maksimum sürati 24 knot olarak verilirken seyir sürati ise 19 knot. Rossi Navi'nin üçüncü Prince Shark süperyatı ise şuanda yapım aşamasında. 3. süperyatın teslimat tarihi ise 2015 yılı olacak.Kaynak: http://www.superyachttimes.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.