Satılık Tekneler

48M SuperSport “Khalilah”
24.04.2015 48M SuperSport “Khalilah”
Palmer Johnson'ın konsept modeli 48M SuperSport Khalilah’ın, tamamen karbon fiberden oluşan gövdesiyle, yapımı tamamlanmak üzere olduğunu 2014 yılının Ekim ayında yatvitrini.com okuyucuları ile paylaşmıştık.

48M SuperSport “Khalilah”
 
Geçtiğimiz aylarda Amerika’da düzenlenen Miami Boat Show’da, pek çok yat gövde gösterisi yapmış olmasına rağmen, geçen hafta Miami’de görüntülenen 48M SuperSport “Khalilah” çok daha fazla ilgi çekti. 

48M SuperSport “Khalilah” -2

Benzersiz bir görünüme sahip olan
48M SuperSport “Khalilah”, yeni jenerasyon bir tasarıma ve gelişmiş teknolojik özelliklere sahip. 48M SuperSport “Khalilah”, şimdiye kadar üretilmiş en büyük karbon kompozit süperyat. Altın rengi gövdesi ve siyah üst yapısı göz kamaştırıcı. Devrim yaratacak olan tekne dış kabuğu 32 knot hıza ulaşmasını sağlarken, benzer süperyata göre % 50 daha düşük yakıt tüketimine sahip. 48M SuperSport “Khalilah” yatında, iki adet MTU 16V 2000 M94 dizel motor bulunuyor. Yeni nesil gövde yapısı ile 11 metre genişliği dayanıklılığı 3 kat arttırırken, iç hacimde de % 30 büyüme sağlıyor. 48M SuperSport “Khalilah” yatında 7 metre servis botu ve 3 jet skinin konumlandırılması için iki adet garaj bulunuyor.  

48M SuperSport “Khalilah” -

Amerika’daki Palmer Johnson tersanesi tarafından üretilen SuperSport 48m ''Khalilah'' (158′), bugüne kadar inşa edilmiş en ileri teknolojik gelişmelere ve en üstün özelliklere süperyatlardan biri. Özellikle de dış kabuk yapısı, yata arkadan baktığınızda bir trimaran, önde ters ve bir bıçak keskinliğinde burun yapısı... 

48M SuperSport “Khalilah” -4 48M SuperSport “Khalilah” -5

Yenilikçi gövde yapısı sayesinde incecik görünümlü gövdesi verimliliği arttırırken, sponsonları sayesinde de yatın dayanıklılık, hız ve sürtünme özelliklerine pozitif etki yapmaktadır. Dünyadaki yakıtı en verimli kullanan süperyat demek yanlış olmaz. 30 mil üstü bir hız, yüzde elli daha az yakıt tüketimi. 48M SuperSport “Khalilah”, tek gövdeli bir süperyata göre 3 kat daha istikrarlı bir gövdeye sahip. Dalgayı delip geçen ultra ince burun, gelen dalgaların 48M SuperSport “Khalilah”ı sallamasını engellemektedir. Yeni devrimci gövde yapısı sayesinde 48M SuperSport “Khalilah”, dalgaların üstünden değil içinden geçmektedir.

48M SuperSport “Khalilah” -6 48M SuperSport “Khalilah” -7
 
48M SuperSport “Khalilah” yatında karbon fiber malzemenin kullanılmış olması demek daha hafif, daha güçlü bir yat olmasını sağlamasının yanı sıra, daha düşük işletme maliyeti, daha az bakım ve daha uzun kullanım süresi anlamlarını da taşımaktadır. Korozyon korkusu ve çelikte metal yorgunluğu olmadan uzun ve düşük maliyetli kullanım.. 48M SuperSport “Khalilah” yatının inşasında, karbon fiber malzeme kullanılmasının bir başka nedeni de, fazlasıyla komplike dış gövde kabuk yapısı. Bu kadar karmaşık bir yapıyı bir başka malzeme ile yapabilmek gerçekten çok zor olacaktı.  48M SuperSport “Khalilah”
yatında 12 konuk ağırlanabiliyor. Yatta 9 mürettebat görev yapıyor. Süperyatın sahibinin kamarası, yatın ön bölümünde 68 m² alanda tüm genişliği kullanan ve tam boy yükseklikteki camlarla kaplı kamarası olağanüstü.  
Sadece bir çift, 600hp beygir gücü üreten MTU 16V 2000 M94 motorlar ile 30 knot üstüne çıkabiliyor. 48M SuperSport “Khalilah”ın 25.000 litre yakıt kapasitesi bulunuyor. 
 
http://www.palmerjohnson.com/


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.