Satılık Tekneler

45 metrelik dönüşüm: Cklass
20.10.2015 45 metrelik dönüşüm: Cklass
Cklass’ın hikayesi 1992’ye dayanıyor. Balıkçı gemisi olarak suya indirilen ve Japon hükümeti tarafından kullanılan 45 metrelik geminin ismi, Sakea Maru idi. Okyanus aşırı kapasitede olan balıkçı gemisi Sakea Maru, lüks bir explorer süperyata dönüştürüldü. Filipinler’de HYS Yachts tarafından yapılan refit, geminin uzun mesafe katetme kapasitesi korunarak yapıldı ve ortaya son derece lüks bir ‘expedition cruiser’ süperyat çıkarıldı. 

sakea-maru-cklass

2011’de devlet hizmeti sonlandırılan gemi, HYS tarafından satın alındı ve 2012’de dönüşüm için düğmeye basıldı. Çok kapsamlı bir refit planlamasının ardından 2013 bahar aylarında inşaata başlandı. Refit inşaatı, sadece gövdenin kabuğu kalana kadar gemi sökülerek başladı. Yeni üst yapı aluminyumdan inşa edildi ve gövdeye eklendi. Makine dairesindeki tüm birimler, sadece ana makineler ve itiş sistemi aynı kalacak şekilde yenilendi. Geminin dar gövdesi uzatıldı ve yeni kıç – baş pervaneleri eklendi. ‘Sıfır sürat’ dengeleyicileri de bu sistemler ile birlikte eklendi. Elektronik ekipmanlar, eğlence sistemleri ve Amerika’dan özel yaptırılarak getirtilen asansörün de aralarında olduğu tüm unsurlar eklendikten sonra geminin son rötuşları da tamamlandı ve 2015’in Nisan-Mayıs ayları süresince deniz testleri gerçekleştirildi. 


Cklass adı verilen explorer tipi bir lüks süperyat olan gemide; 70 metrekarelik helikopter pisti, 80 metrekarelik servis teknesi taşıma alanı ve deniz seviyesinde dışarı doğru açılan balkonlar yer alıyor. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder