Satılık Tekneler

44M Queen Bee Concept Superyacht
25.02.2016 44M Queen Bee Concept Superyacht
Queen Bee süperyat konseptinin üretimi tamamlandığında, dünyanın en özel ve farklı yatlarından biri olacak. Konsept proje dünyada ilk defa ruhu ve çizgisiyle farklılık yaratacak nitelikte. Canlı bir hayvanı, arıların formlarından ve doğanın vermiş olduğu çizgisiyle kendi çizgisini birleştirdiği süperyat, Maltepe Üniversitesi Gemi ve Yat Tasarımı son sınıfı öğrencisi Emre Aydın’ın tasarımı. 

Queen-Bee

Henüz öğrenci olan genç yat tasarımcısı konsept projesi ile ilgili olarak, Avrupa’da bir çok kuruluşun destek ve onayını almış. Gelecek vaat eden tasarımcı 2016 Avrasya Boat Show’da yeni konsept tasarımını tanıtma imkanı buldu.

Queen-Bee-2

Concept Superyacht Queen Bee isminden de anlaşılacağı gibi, “kraliçe arı” anlamını taşıyor. Queen Bee, toplamda 44 metre uzunluğunda ve 8,8 metre genişliğinde. Süperyatta 10 kişi için konaklama olanağı bulunuyor. Yatın 3 adet güvertesi olacak. Üst güvertede, yat sahibinin büyük bir süit kabini ile birlikte kaptan köşkü ve komuta mahalli yer alacak. Tasarımcının kendine özgün çizimiyle oluşturulan mast tasarımı, tıpkı bir arının çizgilerini yansıtıyor.

Queen-Bee-3

Süperyatın kıç bölümündeki açılan yüzme platformu sayesinde denize girmek kolaylaşıyor. Dinlenme ve oturma alanları ile, deniz keyfini yaşayacak konuklarına eşsiz bir alan sunuyor.

Queen-Bee-4

Maltepe Üniversitesi Gemi ve Yat Tasarımı son sınıfı öğrencisi Emre Aydın, Queen Bee' yi tasarlarken yola çıktığı inanç ve fikri şöyle tanımlıyor; “Kelebek gibi düşün, arı gibi tasarla...”

Queen-Bee-5

Teknik Özellikleri:

Tam Boy: 44 metre
Genişlik : 8.8 metre
Deplasman: 350 Ton
Maksimum Hız: 21 Knot
Seyir Hızı: 16 Knot
Kapasite : 10 konuk
Mürettebat: 7 Görevli

Yatvitrini.com ekibi olarak Türk tasarımcı Emre Aydın'a,  başaılarının devamını dileriz..

yatvitrini.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.