Satılık Tekneler

42M My Continuum
14.02.2016 42M My Continuum Ünlü tasarımcılar Andrew Trujillo Design ve Adam Younger'ın ortaklaşa çalışmalarının yeni ürünü, süper hızlı 42 metre uzunluğundaki My Continuum konsept projesi, gün ışığına çıktı. 42M My Continuum ultra performanslı bir süperyat olacak.

42M-My-Continuum

Tasarımcılar Andrew Trujillo Design ve Adam Younger, geleneksel dış tasarımı karıştırarak olağanüstü performansa ulaşmışlar. Yatın projesinde dengeli ve verimli bir gövde elde edilerek, hedeflenen hız ve denizci özelliklere ulaşılmış.

42M-My-Continuum-2

Süperyatın ana güvertesinde üç konuk kamarası ve bir de geniş master kamara yer alıyor. Master kamarada, muhteşem deniz manzarası ve lüksün tüm özellikleri yat sahibine sunuluyor. Ana güvertede kamaraların yanı sıra, bir dinlenme salonu ve bir de yemek salonu bulunuyor. 

42M-My-Continuum-3

My Continuum'un ana güvertesinin üst teras güvertesinde, akıllara durgunluk verici büyüklükte bir güneşlenme alanı bulunuyor. Güneşlenme terası, ana güvertenin tamamıyla üstünü kapatacak şekilde genişletilmiş. Konukları sıcak yaz güneşinden korumak için, arzu edildiğinde tamamı bir bimini ile kapatılabilmektedir. 

42M-My-Continuum-4

Süperyatın tasarımcısı Andrew, 42M My Continuum hakkında; “Pek çok yatta ana güverte üzerine tam güverte yerleştirilmektedir. Ancak bu yerleşim, yata zihinlerde ağır olduğu izlenimini vermektedir. Hızlı bir motoryatın özgünlük ilkesini yakalayabilmek için, uzun arayışlar içine girdim. Dinamik ve uzunluğunu ifade edecek çizgileri gösterecek şekilde, hızını ve macera duygusunu vurgulayacak biçimde olması için çalıştım. Bu süperyatın en özgün özellikleri ise, yatın kıç bölümünde konumlanan radar direkleri ve temiz bir görünüm elde edilmesini sağlayan kapalı çapa yapısıdır.” diyor.

42M-My-Continuum-5

42M My Continuum süperyatı, birlikte hafif ve güçlü bir yapı elde edilebilmesi için kompozit malzemeler, alüminyum malzemeler ile birlikte kullanılarak üretilecek. Ultra hızlı bir süperyat olabilmesi için, hidrodinamik performans ile dinamik dayanıklılık aynı geometri içinde bütünleştirilmiş. Su jetleri ile de doğru bir şekilde motor güçlerinin verimli kullanılması sağlanmış.

42M-My-Continuum-6

Continuum'da, her biri 2.237 kW güç üreten 16 silindir MTU dizel motorlar kullanılıyor. Üç adet su jeti ile bütünleştirilen motorlar, süperyatın ultra hızı olacak 50 knot üstü hızı elde etmesini sağlayacak.
 

 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.