Satılık Tekneler

36. Rolex Middle Sea Race Başlıyor..
16.10.2015 36. Rolex Middle Sea Race Başlıyor..
Rolex Middle Sea Race 17 Ekim Cumartesi günü başlıyor. Her ne kadar yarış Cumartesi günü başlayacak olsa da, geleneksel antrenman yarışı olan Rolex Middle Sea Coastal Race geçtiğimiz Çarşamba günü Malta Kraliyet Yat Kulübü ev sahipliğinde, Malta’da yapıldı.

30 yelkenlinin katılımı ile start alan Rolex Middle Sea Coastal Race, altı IRC sınıfında gerçekleşti. Marsamxett Harbour noktasından, yaklaşık 30 mil uzağındaki Comino adası çevresinden dönen yatlar, yarış parkuru sonunda Royal Malta Yacht Club binasından da görünen orijinal çıkış noktasına geri döndüler. Yarışa katılan ekipler, yaklaşık 30 knot hava ile kendilerini okyanus yarışında hissettiklerini söylediler.

rolex-middle-sea-race

Yarışa ABD Teksas’dan Ker 43 Otra Vez teknesi ile katılan Bill Coates, IRC2 sınıfının birinciliği yanı sıra 2015 Rolex Middle Sea Coastal Race genel klasman birinciliğini de elde etti.

IRC3 sınıfının birinciliğini ise, bir Türk Ekip kazandı. Ker 40 Arkas Flying Box teknesi ile yarışan Arkas Sailing Team, büyük bir başarı elde ederek hem sınıfının birincisi hem de genel klasman ikinciliğini kazandı. Genç Türk ekipte skipper olarak Serhat Altay görev yaparken, ekibin başında İngiliz yelkenci Martin Watts bulunuyor.

Malta Kraliyet Yat Kulübü'nün ev sahipliğini yaptığı "36. Rolex Middle Sea Race"te, Türkiye'yi dört takım temsil edecek. 17 Ekimi günü start alacak Akdeniz'in en önemli offshore yelken yarışlarından Rolex Middle Sea Race’te, Arkas Sailing Team yanı sıra Hakan Yemlihaoğlu’nun Black Betty yelkenlisi, Elif Gümrük Mokran adına kayıt yaptıran Tekno Barrisol yelkenlisi ve Emre Derman adına kayıt olan Green Dragon yelkenlileri yarışacaklar.

arkas

2011 yapımı, 12,15 metre boyundaki KER 40 teknesiyle yarışa katılacak Arkas Yelken Takımı'nda; Serhat Altay, Tolga Yağlı, Martin Watts, Onur Tok, Yiğit Çula, Serkan Yapan, Sergen Birincioğlu, Altuğ Şenermen ve Tuğrul Elbirler yer alıyor.

Hakan Yemlihaoğlu adına kayıt yaptıran Black Betty ise, 2005 yapımı Open 70 ile; takımda 
Onur Uzbaşaran, Hamit Saraçoğlu, Gülten Kirimli, Zafer Tekin, Bora Balya, Cem Kaynak, Emre Arar, Ahmet Sarar, Hakan Yemlihaoğlu, Volkan Yemlihaoğlu, Saliha Yılmazçelik, Hakan Kocakulak, Ekrem Yemlihaoğlu, Zeynep Bozdoğan, Halil Akar, Nilüfer Ayrancıoğlu, Orsa Reis, Ozan Kaçan yer alacaklar.
 
black-betty
tekno-barrisol Tekno Barrisol - Keyif 60 yelkenlisi 2005 yapımı Grand Soleil 45 yelkenli, Rolex Middle Sea Race yarışında; ekipte Ercüment Gümrük, Daniel Mokran, Berkcan Arat, Yiğit Eroğlu, Kamil Erhan Karaca, Aslan Kaan İş, Ayberk Sözen, Barış Ünlü, Uraz Yürekli, Elif Gümrük Mokran ve Yüce Öneyli bulunacaklar. 


Rolex Middle Sea Race
yarışının bir diğer Türk ekibi ise, aralarında Yatvitrini.com kurucusu Barış Selamioğlu’unun da olduğu Green Dragon yelkenlisi ile Exit ekibi.

exit-team-1

Volvo Ocean Race 2008/09 yarışına da katılan 2007 yılı yapımı olan Volvo 70 yelkenlisi, yarışa Emre Derman adına kayıt yaptırdı. Yelkenlinin skipperi olarak ise Johannes Schwar görünüyor. Ekipte; 
Ali Uzun, Atilla Marangozoğlu, Batu Akbal, Barış Selamioğlu, Cem Davutoğlu, Emre Derman, Galip Selçuk, Gizem Esendemir, Hakan Burkut, Kerem Kızıldeniz, Mustafa Serdaroğlu, Neslihan Gerek, Sonay Demirer, Turgut Derman yer alıyor.

exit-team

Malta'nın Valetta kentinin Grand limanından, 17 Ekim'de başlayacak yarış 24 Ekim'de tamamlanacak. Yarışı online olarak Rolex Middle Sea Race web sitesinden takip edebilirsiniz.

www.rolexmiddlesearace.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.