Satılık Tekneler

35 Metrelik Konsept: Black Iceberg
12.12.2016 35 Metrelik Konsept: Black Iceberg Rus tasarımcı Max Zhivov, stüdyosundan çıkan son konsepti 35 metrelik Black Iceberg ile karşımızda. 

Black Iceberg

Viking gemilerinden esinlenilerek ortaya çıkarılmış olan konsept tasarımın, buz kütlelerini andıran borda yüzeyi dikkat çekiyor.

Black Iceberg.

İki adet master suite sahip olan tasarımda, misafir kamaralarıyla birlikte toplam 8 kişilik konaklama kapasitesi mevcut. Black Iceberg konseptinin altında yatan fikirleri, Zhivov şöyle açıklıyor; ''Bu projenin altında yatan temel fikir, buz kalıplarını andırır nitelikte bir görünüm ortaya koyan kırık yüzeyler kullanmaktı. Karbondan üretilmek üzere tasarlanan bu yüzeyler, motoryata kendine has bir görünüm kazandırdı. Black Iceberg’in bu tasarımsal unsurunun en önemli özelliği ise, herhangi bir yata kolayca uygulanabilir bir fikir olması. Bu tür tasarımlarda karbon malzemesini kullanmayı, hafifliği ve dayanıklılığı yüzünden tercih ediyorum.''

Black Iceberg.. Black Iceberg...

Black Iceberg konsept motoryatın öne çıkan bir diğer özelliği ise, 32 metrekarelik güneş panelleri. Üstyapıda yer alan paneller, motoryatın güç tüketiminde tasarruf sağlıyor. Black Iceberg’in belirtilen seyir sürati ise 25 knot.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder