Satılık Tekneler

35. Marmaris Yacht Charter Show
12.05.2016 35. Marmaris Yacht Charter Show
11- 15 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan 35. Marmaris Yacht Charter Show’un açılışı gerçekleşti. Marmaris International Yacht Club - MIYC - Charter, profesyonellerini ve süperyatları Marmaris Yacht Charter Show’da Güneybatı Türkiye’de ağırlıyor.

35. Marmaris-Yacht-Charter-Show

Marmaris Yacht Charter Show, 11 Mayıs 2015 tarihinde 35. kez lüks gulet ve motoryatları ağırlıyor. Çoğunluğu ülkemizde üretilmiş olan gulet ve motoryatları dünyanın dört bir yanından gelen “Yat Charter” acenteleriyle buluşturan etkinliğin, ülkemizin sıkıntılar yaşayan turizmine çok ciddi katkıda bulunacağı tahmin ediliyor. 
Mürettebatlı yat kiralama sektörü için sezonun başlangıcını ifade eden bu organizasyon, Türkiye dışında, Karayipler, İtalya ve Yunanistan olmak üzere dünyada dört yerde yapılmaktadır.

Marmaris International Yacht Club organizasyon ile ilgili olarak yapılan açıklamada; “Akdeniz’in en eski “Mürettebatlı Yat Turizmi Tanıtım Organizasyonu” olan bu etkinlik Marmaris’te (Türkiye) yapıldığı için, Marmaris Uluslararası Yat Kulübü olarak ilçemiz adına çok gururluyuz. Bu sene 50 teknenin katılımıyla gerçekleşecek olan show, yurtiçi ve dışından gelen 80’i aşkın acente sahibini konuk edecek. Bu yıl ülkemizde ve Avrupa’da gelişen olaylar nedeniyle, maalesef yat charter sektörünün de olumsuz anlamda etkilendiğini gözlemliyoruz. Bu olumsuzluğu gidermek adına her türlü çabayı göstermemize rağmen, MYCS’ye katılımda önceki yıllara göre bir düşüş yaşandığı gerçeğini göz önünde tutarak, herkesin bu konuda sorumluluk taşıması ve daha çok çaba göstermesi gerektiğini düşünüyoruz.” denildi.

35. Marmaris-Yacht-Charter-Show-2

Bu seneki showa yaklaşık 30 tekne, yurtdışından ve yurtiçinden 50 civarında acentenin katılımı bekleniyor.
Sponsorluklarını Marmaris Belediyesi ve Ergo Sigorta’nın yaptığı organizasyon, bu yıl 35. yaşını dolduruyor. Acentelere, tekneleri ve mürettebatlarını yakından tanıtmak amacıyla başlayan festival, yat turizminde önemli bir görev üstleniyor.

Her yıl düzenlenen “Yemek Yarışması” ile, bu sene de lüks yatların usta şefleri tüm yeteneklerini sergileme imkanı bulacaklar. En lezzetli sunumları gerçekleştiren şefleri ise sürpriz ödüller bekliyor.

35. Marmaris-Yacht-Charter-Show-3

Marmaris'in Bozburun Mahallesi'nde yapımına başlanıp, Hollanda'da tamamlanan, 2013'te denize indirildikten bir yıl sonra ‘dünyanın en iyi yelkenli ahşap süperyatı’ seçilen “Mikhail S. Vorontsov” lüks yelkenlisi, Marmaris Yacht Charter Show'un “onur konuğu” olacak.

35. Marmaris Yat Charter Show, 11 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat 19:00’da, Marmaris Yat Limanı’nda yapılan açılış kokteyli ile başladı. 14 Mayıs’da “Gala Yemeği” düzenlenecek olan 35. Marmaris Yat Charter Show, ülkemizin tanıtımını ve turizmden aldığı payın artmasını hedeflemektedir.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder